szerda, május 15, 2024
HomeLa LigaLukebakio és Isco a reflektorfényben: 1-1-es döntetlen a Betis és a Sevilla...

Lukebakio és Isco a reflektorfényben: 1-1-es döntetlen a Betis és a Sevilla FC között

A Betis és a Sevilla FC 1-1-es döntetlent ért el a vasárnap esti városi derbin. Lukebakio és Isco került reflektorfénybe nem sokkal a szünet előtt – később egy keresztléc gól volt az, ami a házigazdák győzelmét megtagadta

A végén a Betis mégiscsak bezsebelhette volna a három pontot. Rodri keresztlabdája, Ezzalzouli fejese – keresztléc. Három perccel a rendes játékidő vége előtt a házigazdák győzelmet szimatoltak, de nem sokkal később, amikor José Maria Sanchez Martinez játékvezető véget vetett a sevillai derbinek, egyértelmű volt, hogy ez csak a döntetlenre volt elég.

A Betisnek eleinte időre volt szüksége, hogy beinduljon, és szerencséje volt, hogy a korán csereként beálló Lukebakio nem tudott értékesíteni egy nagy lehetőséget az első félidő közepén (24′). Ezt követően azonban a fehérek jelentősen feljavultak, Fornals személyében maguk is kialakítottak egy első osztályú lehetőséget (35′), és végül megszerezték a vezetést.

Miután Lukebakio karral hozzáért a labdához, a Betis büntetőt ítélt, Isco lépett ki, és a korábbi Bundesliga-kapus Nylandot legyőzve 1-0-s vezetést szerzett a Betisnek (38′), amit a félidőre meg is őriztek.

NylandNyland, a korábbi Bundesliga-kapus, a Betis kapusa volt az, aki a félidőig megtartotta a vezetést (38′).

Kike Salas egyenlít

A szünet után egy beívelés hozta vissza a Sevilla FC-t a meccsbe: Acuna szögletre tálalt, a csereként beállt Kike Salas pedig a kapuba fejelt, és megszerezte az egyenlítő találatot (56′).

Nem sokkal később a túloldalon történt a felfordulás: Badé a saját büntetőterületén kívülre cselezett a labdával a lábánál, és enyhén nyakon érte Iscót; a játékvezető ismét a pontra mutatott, de a VAR jelezte, hogy Badé próbálkozása nem büntető volt (58′).

Az eredmény 1-1 maradt – és több mint 90 perc után is ez állt az eredményjelzőn, hiszen Ezzalzouli fejese nem sokkal a vége előtt a keresztlécen csattant.