сряда, май 15, 2024
HomeLa LigaЛукебакио и Иско в центъра на вниманието: Бетис и Севиля завършиха наравно...

Лукебакио и Иско в центъра на вниманието: Бетис и Севиля завършиха наравно 1:1

Бетис и ФК Севиля завършиха наравно 1:1 в градското дерби в неделя вечер. Лукебакио и Иско бяха в центъра на вниманието малко преди почивката – по-късно именно напречната греда лиши домакините от победа

В крайна сметка Бетис все пак можеше да спечели трите точки. Кръст от Родри, удар с глава на Езалзули – напречна греда. Домакините измъкнаха победата три минути преди края на редовното време, но малко след това, когато съдията Хосе Мария Санчес Мартинес сложи край на севилското дерби, стана ясно, че тя е била достатъчна само за равенство.

Първоначално Бетис се нуждаеше от известно време, за да се раздвижи, и имаше късмет, че влезлият като ранна смяна Лукебакио не успя да реализира чудесен шанс в средата на първото полувреме (24′). След това обаче белите се подобриха значително, като сами създадоха първокласна възможност в лицето на Форналс (35′) и най-накрая поведоха.

След като Лукебакио докосна топката с ръка, Бетис получи право да изпълни дузпа, Иско се извиси и преодоля бившия вратар на Бундеслигата Ниланд, за да даде на Бетис преднина от 1:0 (38′), която задържа на полувремето.

Кике Салас изравнява

След почивката именно попадение върна ФК Севиля в мача: Акуна подаде от корнер и току-що влезлият като резерва Кике Салас с глава изравни (56′).

Малко след това се стигна до разбъркване в другия край: Баде дриблира извън собственото си наказателно поле с топката в краката си и докосна леко Иско по врата; съдията отново посочи бялата точка, но VAR посочи, че опитът на Баде не е бил наказателен (58′).

Резултатът остана 1:1 – и той все още беше на таблото след повече от 90 минути, тъй като удар с глава на Езалзули удари напречната греда малко преди края.