szerda, május 15, 2024
HomePremier LeagueFolytatódik Havertz vesszőfutása: az Arsenal tartja magát a kiélezett derbin

Folytatódik Havertz vesszőfutása: az Arsenal tartja magát a kiélezett derbin

Az Arsenal FC szűken nyerte a 195. észak-londoni derbit. Eseménydús mérkőzésen Kai Havertz ismét a mérkőzés egyik győztesének bizonyult

Amikor Kai Havertz a 38. percben 3-0-ra vezette az Arsenalt, a mérkőzés már eldőlt – és a Tottenham Hotspur Stadionban nézők nehezen értették, hogy miért. A hazaiak a kezdetektől fogva kiélezett észak-londoni derbin nagyot küzdöttek, a hajrában egyenrangú ellenfelei voltak a szomszédok címvédőjének, sőt, az első gólt is ők szerezték – igaz, rossz hálóba: Höjbjerg egy éles Saka-szögletet fejelt szerencsétlenül a saját kapujába a Tomiyasuval vívott fejpárbajban (15. perc).

A Tottenham számára ezután még rosszabbra fordultak a dolgok: négy percen belül három kiváló lehetőséghez jutott a Spurs szögletekből, de nem sikerült megszerezni a megérdemelt egyenlítő gólt. Romero fejelt szűken mellé (19.), majd közelről a kapufát találta el (21.). Amikor pedig középhátvéd társa, van de Ven nem sokkal később egy szögletet követően átfejelte a labdát a vonalon, a VAR közbelépett, és egy nagyon enyhe offside miatt érvénytelenítette a gólt (23′).

Jóváhagyás és gól: Havertz vesszőfutása folytatódik

Míg az Arsenal korai vezetése aligha adott önbizalmat, a Spurs továbbra is lendületesen támadott – csakhogy a következő mélyütést is kontrából kapta. Miután előbb Kulusevski, majd Maddison esett el az Arsenal büntetőterületen belül, a Tottenham két büntetőt is követelt, de csak egyet kapott, amikor Havertz egy csodálatos átlós labdát játszott át a félpályán Saka elé az ezt követő ellentámadásnál. A szélső megverte a középre érkező Daviest, és magabiztosan a bal sarokba fejelt (27′).

A pályán lévő két német játékos alapvetően eltérő első félidőt élt meg, és nem csak emiatt: míg a Spurs támadóját, Wernert fél óra után sérülés miatt le kellett cserélni (31.), addig Havertz remek asszisztját egy saját gól követte: Egy kiváló Rice-szöglet után a nemzetközi válogatott játékos az ötméteres körzetben tört be, és közelről a szezon tizenkettedik gólját fejelte a kapuba (38′). Az Arsenal az első félidőben négy kapura lövésből három gólt szerzett, míg a Spurs nyolc próbálkozásából egy sem vezetett gólhoz. Tünetértékű: Még Son is a legjobb helyzetből hibázott (45′).

Tottenham visszajött – Arsenal a végére tartogatja magát

A szünet után az Arsenal már nem volt olyan hatékony, mint az első félidőben: Tomiyasu bukófejese fölé szállt (48′), Vicario pedig egy remek védéssel hárította Saka elől a 4-0-s végeredményt (53′). A házigazdáknál továbbra is a középpályás volt a legveszélyesebb játékos: Romero előbb kihagyott egy újabb fejes lehetőséget (51′), majd végül kihasználta a nap negyedik nagy lehetőségét – igaz, Raya rossz passzának köszönhetően, aki a labdát akadálytalanul az argentin mellkasára vágta (64′).

A Tottenham továbbra is támadott, de alig tudta erőltetni a dolgot – egészen addig, amíg a következő büntetőt meg nem ítélték az Arsenal büntetőterületen belül. Ezúttal a videofelvételek megtekintése után Oliver játékvezetőnek nem volt más választása, mint a pontra mutatni: Rice egyértelműen Davies-t találta el – Son biztonságosan értékesítette a pontrúgást, így 2:3 lett a vége (87′). Az Arsenal ismét remegni kényszerült, és több passzot is ki kellett bírnia a saját büntetőterületére, de sikerült megtartania a szűk győzelmet

Az Arsenal így megőrizte első helyét, de továbbra is reménykednie kell a kevesebb mérkőzéssel rendelkező ManCity botlásában. A következő erőpróba jövő szombaton (13.30) a Bournemouth ellen vár az Ágyúsokra. A Tottenham számára a következő londoni derbi csütörtökön (20.30) az FC Chelsea otthonában lesz.