szombat, május 18, 2024
HomePremier LeagueGála a londoni párharcban: Dühöngő Chelsea az Európáért folytatott versenyfutásban

A Chelsea FC megérdemelten nyert 5:0-ra a West Ham ellen, ráadásul összesítésben is. Egyre valószínűbbnek tűnik, hogy a Kékek a következő szezonban nemzetközi porondon játszanak

A West Ham európai reményei már a Stamford Bridge-en rendezett londoni összecsapás előtt a távolba révedtek, de a Chelsea egy hazai győzelemmel biztosra ment volna. Ennek tudatában a Kékek sokkal aktívabban kezdtek, és Jacksoné volt az első lehetőség (10. perc).

Pochettino csapata egyre jobban belejött a támadásokba, míg a Kalapácsosok rendkívül tétován játszottak. Mind Palmer 21. szezonbeli gólját (15.), mind Gallagher 2:0-ját (30.) csak első körben tiszta védekezés előzte meg. A kékek gyakorlatilag zavartalanok voltak, amikor a második labdákat kellett értékesíteni

Alu gólok bőven

A Chelsea tetszetős oldala Madueke révén szögletből is betalált (36′), majd nem sokkal később Gallagher a keresztlécet találta el (38′). Bowen kétszer is megtette ugyanezt a támadásban gyengén teljesítő, de ritkán veszélyes vendégeknek (16, 44). Egy kis szerencsével akár 3:2 is lehetett volna a szünetben. De nem lett volna megérdemelt

A második félidőben talán villámrajtot kellett volna vennie a Kalapácsosoknak – de a Chelsea mégis. Chalobah játszotta át Madueke-t egy átlövéssel, aki önzetlenül keresztbe adott Jacksonnak. 4:0, és megint valahogy túl könnyű volt (48′).

Nem sokkal később a West Ham is kitett magáért: Emerson hat méterről lőtt fölé (53′), majd Ward-Prowse közvetlen szabadrúgását kellett Petrovicnak a léc fölé hárítania (55′). A Kékek nem sokkal később visszavették a meccs irányítását – és már nem is adták ki a kezükből

Bowen a harmadikért

Bowen mégis megcsinálta azt a bravúrt, hogy a záró szakaszban harmadszor is a keresztlécet találta el (79′), mielőtt Jackson befejezte a dupláját és 5-0-ra alakította az eredményt (80′).

Nyílván nem is volt olyan rossz a játék képe, mint az első félidőben.

A Chelsea, amely továbbra is karnyújtásnyira van az Európa Liga hatodik helyétől (két ponttal kevesebb, mint a Newcastle), a londoni összecsapáson aratott fölényes győzelmének köszönhetően átmenetileg megelőzte a Manchester Unitedet (egy meccsel a vége előtt pontegyenlőségben), amely hétfő este (21 óra) a Crystal Palace ellen játszik.