събота, май 18, 2024
HomePremier LeagueГала в лондонския двубой: яростният Челси в надпреварата за Европа

Гала в лондонския двубой: яростният Челси в надпреварата за Европа

ФК Челси заслужено спечели с 5:0 срещу Уест Хем, дори и на бараж. Изглежда все по-вероятно, че сините ще играят на международната сцена през следващия сезон

Европейските надежди на Уест Хем се бяха отдалечили още преди лондонския сблъсък на „Стамфорд Бридж“, но Челси щеше да опази картите си с домакинска победа. С това знание „сините“ започнаха много по-активно и Джаксън имаше първата възможност (10-та минута).

Отборът на Почетино се чувстваше все по-комфортно в атака, докато „чуковете“ бяха изключително колебливи. Както 21-ият гол за сезона на Палмър (15-а минута), така и 2:0 на Галахър (30-а минута) бяха предшествани само от чиста защита в първата инстанция. Сините бяха почти безпроблемни, когато се стигна до реализирането на вторите топки

Головете на Алу са много

Атрактивната страна на Челси също отбеляза гол от корнер чрез Мадуке (36′), а малко по-късно Галахър удари напречната греда (38′). Боуен направи същото на два пъти за гостите, които бяха слаби в атака, но рядко опасни (16, 44). С малко повече късмет резултатът можеше да бъде 3:2 на почивката. Но това нямаше да е заслужено

Вероятно „чуковете“ трябваше да започнат светкавично второто полувреме – но Челси го направи. Чалоба разигра Мадуеке с прехвърлящ пас, който безкористно пресече за Джаксън. 4:0 и отново беше някак прекалено лесно (48′).

Малко по-късно Уест Хем се пребори: Емерсон стреля над вратата от шест метра (53′), а пряк свободен удар на Уорд-Проуз трябваше да бъде отразен над гредата от Петрович (55′). Малко след това сините си върнаха контрола върху мача и така и не го изпуснаха

Бауен за трети път

Бауен все пак успя да уцели напречната греда за трети път в заключителните етапи (79′), преди Джаксън да завърши своя мач за 5:0 (80′).

Челси, който все още е на косъм от шестото място в Лига Европа (с две точки по-малко от Нюкасъл), благодарение на разгромната си победа в лондонския сблъсък временно изпревари Манчестър Юнайтед (с равен брой точки и един мач по-малко), който в понеделник вечер (21:00 ч.) играе с Кристъл Палас.