szombat, május 18, 2024
HomeSerie ALeverkusen elleni visszavágó előtt: A Romának meg kell élnie az 1:1-gyel a...

Leverkusen elleni visszavágó előtt: A Romának meg kell élnie az 1:1-gyel a Juve ellen

A Juventus csütörtökön Leverkusenben mutatta meg magát az AS Roma elleni Európa Liga-elődöntő visszavágója előtt. Egy szórakoztató, lehetőségekben gazdag mérkőzésen a két tradicionális klub megosztozott a pontokon – ami fenntartotta a feszültséget a Bajnokok Ligájáért folytatott harcban

Noha a Leverkusen elleni Európa Liga-elődöntő első mérkőzése nem a tervek szerint alakult (0:2), a Roma nem adja fel a jövő csütörtöki, mindent eldöntő visszavágó előtt. Az álom a közvetlen EL-döntőbe való visszatérésről (1:4 büntetőkkel az FC Sevilla ellen 2023-ban) még életben kell, hogy legyen.

És mi kell ehhez a legjobb esetben is a Werkselfnek, amely immár 48 (!) bajnoki mérkőzés óta veretlen, és ezen a Bundesliga vasárnapon 5:1-re nyert Frankfurtban? Egy korai gól, hogy izgalmat teremtsen.

Egy korai gól, mint a Serie A 35. játéknapja során a mostani, Juventus elleni összecsapáson, amelyen a rómaiak még a közvetlen Bajnokok Ligája-indulást érő jegyért küzdenek. A rekordbajnok ellen, amely a régi-új bajnok Inter Milan mögött még a második helyen végezhet, és amely a mérkőzés első lehetőségét Vlahovic révén (7. perc) megszerezte, a fővárosiak nagy nyomással és sikerrel kezdtek.

Különösen az agilis Angelino volt az, aki beindította a dolgokat. A Leizig kölcsönjátékosa Kristensent és Lukakut találta meg finom keresztpasszokkal, előbbi a keresztlécre bólintott (11.), utóbbi pedig nem helyezte elég tisztán a labdát (13.). A 15. percben azonban a Giallorossi került előnybe: Baldanzi és Dybala keverte össze a torinói védelmet a jobb szélen, mielőtt Cristante bejátszotta és lőtt. Gatti még blokkolni tudta a lövést, de az Lukaku lábai elé hullott. A belga csontszáraz gólt lőtt, és a szurkolók és csapattársai ünnepelték.

Lukaku nem sokkal később (19.) akár 2:0-ra is szépíthetett volna, ehelyett azonban a Juve a játékrész előrehaladtával egyenlített. Egy cselezés és egy szép keresztpassz után Bremer emelkedett a legmagasabbra, és fejelt az AS kapusa, Svilar mellett a kapuba (31′).

Abraham lábában a győzelem

És miután Dybala még két ígéretes szabadrúgási lehetőséget is elpuskázott (38′, 45′), majd Locatelli ismét előnybe hozta a Torinót (40′), a szünetben 1-1 volt az állás. Végül ez lett a végeredmény, ami szinte hihetetlen volt, tekintve a két csapat számos további lehetőségét.

Chiesa például egy nagyszerű mozdulat után a jobb belső kapufát találta el (47′), és Svilarral szemben sem talált be (62′), ahogy Rabiot sem (64′). Azonban egy hosszú időszak után, amelyben a Roma fáradtnak tűnt, a Juventus pedig egyértelműen fölényben tűnt, ismét fordult a kocka. Pellegrini elszalasztotta a lehetőséget, hogy 2-1-re alakítsa az eredményt (67′) egy elkapkodott közvetlen próbálkozással Baldanzi remek asszisztja után, majd Danilo közvetlen közelről védett Kristensen fejesénél (69′). Az utolsó percekben a Juve jokerét, Keant Svilar remek reflexmozdulattal hárította (87.), míg a rómaiak csereként beálló támadója, Abraham a Leverkusen elleni zárófordulóhoz hasonlóan most is kihagyott egy gólt. Egy az egyben a Roma korábbi kapusával, Szczesnyvel szemben a lengyel válogatott kapus egy nagyon jó védéssel győzött (90.+4).

Így a Giallorossi Daniele de Rossi edző vezetésével kénytelen volt megelégedni az 1:1-es döntetlennel a Bajnokok Ligája-indulásért folyó, továbbra is izgalmas küzdelemben, ahol a rivális Atalanta Bergamo néhány meccsel a vége előtt még megelőzheti őket. Eközben a Massimiliano Allegri által irányított Öreg Hölgy 66 ponttal kényelmesebb helyzetben van, de még nem teljesen biztos az élvonalbeli szereplésük