vasárnap, május 19, 2024
HomePremier LeagueElliott álomgólt lőtt: a Liverpool valószínűleg eltemeti a Tottenham utolsó CL-reményeit is

Az FC Liverpool látványos meccset nyújtott szurkolóinak a Tottenham ellen Jürgen Klopp utolsó előtti hazai mérkőzésén. A Spurs a végén még felállt, de valószínűleg búcsúzni kényszerül a Bajnokok Ligájától

Ez egy olyan mérkőzés volt, amiről a Vörösök már előre tudták, hogy valószínűleg nem lesz befolyással a bajnoki versenyfutásra. De ez volt a Jürgen Klopp-éra utolsó előtti hazai meccse, és ennek megfelelően alakult a hangulat az Anfield Roadon, miután az első néhány percben aktívan játszottak a vendégek a Tottenhamből.

Előbb Salah csúsztatott a keresztlécre egy keresztlabdát a szögleten kívülről (8′), majd szögletből nem tudta legyőzni Vicariót, majd Romero tisztázta a vonalról Elliott következő lövését (9′). Ezután kezdődött a Klopp-ódák skandálása a lelátóról, újra és újra. A Vörösöknek egyáltalán nem kellett sok labdabirtoklás ahhoz, hogy egy ponton teljesen megadják az alaphangot. Közvetlen játékukkal a szurkolóik felálltak a székükről

Salah visszatért régi erejéhez

A 16. percben aztán eljött az idő: Gakpo finoman a második kapufára keresztelt, ahol Emerson Royal szem elől tévesztette Salah-t: 1-0 az LFC-nek. Az utóbbi hetekben formahanyatláson átesett Szalah az ártalmatlan Spurs ellen mindig veszélyes volt. Még a 45. percben is, amikor az LFC már több lehetőséget is kihagyott, hogy 2-0-ra alakítsa az állást.

Egy jobbról érkező keresztlabda után az előretolt Robertson keresztlabdázott, Salah pedig egyenesen mellé lőtt. Az egyiptomit Vicario még hárította, de Robertson még a szünet előtt szépített, és 2-0-ra alakította az állást

Az Aston Villával a negyedik és egyben utolsó Bajnokok Ligája-helyért vívott párharcban amúgy is nehéz helyzetben lévő Tottenham épp csak kezdett felélénkülni, amikor a második félidő elején már-már eldőlt a meccs: az erőteljes Elliott keresztbe tett Gakpónak, aki 3-0-ra alakította ki a végeredményt (50′)

Richarlison egyedül

Sütő ki? Egyáltalán nem. Bár Elliott az 59. percben 22 méterről a gyűrődésbe kergette a labdát, hogy 4-0-ra alakítsa az állást, a vörösök ezután elaltatták magukat azzal, hogy kicsit irányították a játékot. Ez hozta be a Spurs jokerét, Richarlisont, akit Everton-múltja miatt füttyszóval fogadtak.

A brazil előbb ügyesen kiszabadult és a 4:1-hez vágta be a labdát (72′), majd nem sokkal később a 4:2-t is ő készítette elő a szintén felemelkedő Son számára (77′). Egy harmadik Spurs-gól ebben a szakaszban már nem lett volna meglepetés, bár Szalah (80.) és Alexander-Arnold 50 méterről (82.) is kihagyta az 5:2-t. Mielőtt Gomeznek kellett mentenie Johnson elől a hajrában (88.). A záró szakasz szinte mindent tartogatott

A végén már csak Salahnak sikerült a hálóba juttatnia a labdát, de az asszisztot adó Darwint lesről ítélték (90.+5). A Spurs így nem tudott felzárkózni a negyedik helyen álló Aston Villához, amely 36 mérkőzés után 67 ponttal áll. Az egy meccsel kevesebbet játszó Tottenham 60 ponttal áll, míg a Liverpoolnak is csak elméleti esélye van a bajnoki versenyfutásban.