събота, май 18, 2024
HomeSerie AПреди втория мач срещу Леверкузен: Roma трябва да се примири с 1:1...

Преди втория мач срещу Леверкузен: Roma трябва да се примири с 1:1 срещу Juve

Juventus показа, че е боеспособен преди втория мач на AS Roma от полуфинала на Лига Европа в Леверкузен в четвъртък. В един интересен и изпълнен с шансове мач двата традиционни клуба си поделиха точките – което запази високото напрежение в битката за Шампионската лига

Въпреки че първият мач срещу Леверкузен в полуфинала на Лига Европа не протече по план (0:2), Рома не е готова да се предаде преди решителния втори мач следващия четвъртък. Мечтата за директно завръщане на финала на ЕЛ (1:4 на дузпи срещу ФК Севиля през 2023 г.) все още трябва да е жива.

А какво ще е нужно в най-добрия случай за Версай, които вече са непобедени в 48 (!) състезателни мача и спечелиха с 5:1 във Франкфурт тази неделя в Бундеслигата? Един ранен гол, който да създаде вълнение.

Ранен гол като в настоящия сблъсък с Ювентус в хода на 35-ия мач от Серия А, в който римляните все още се борят за директен билет за Шампионската лига. Срещу рекордьорите по титли, които все още могат да завършат на второ място след дългогодишните шампиони Интер Милано и които имаха първата възможност в мача чрез Влахович (7-ата минута), столичният тим започна с много напрежение и успех.

Особено подвижният Анджелино беше този, който даде началото на нещата. Назначеният под наем в Лейзиг намери с прекрасни подавания Кристенсен и Лукаку, като първият чукна топката в напречната греда (11), а вторият не я пласира достатъчно чисто (13). В 15-ата минута обаче „джалоросите“ излязоха напред: Балданци и Дибала объркаха защитата на Торино по десния фланг, след което Кристанте бе разигран и стреля. Гати успя да блокира удара, но той попадна в краката на Лукаку. Белгиецът вкара с костелив плонж и бе отпразнуван от феновете и съотборниците си.

Малко след това Лукаку можеше да направи 2:0 (19), но вместо това Юве изравни в хода на мача. След като дриблира и подаде прекрасен пас, Бремер се извиси най-високо, за да преодолее с глава стража на AS Свилар (31′).

Абрахам има победа в краката си

И след като Дибала пропусна още две обещаващи възможности за свободен удар (38′, 45′), а Локатели отново изведе Торино напред (40′), резултатът на почивката беше 1:1. В крайна сметка това трябваше да бъде крайният резултат, който беше почти невероятен предвид многобройните други шансове и за двата отбора.

Киеза например уцели вътрешната страна на десния стълб след страхотно движение (47′) и не успя да преодолее Свилар (62′), както и Рабио (64′). След дълъг период, в който Рома изглеждаше уморена, а Ювентус имаше ясно изразено надмощие, резултатът отново се обърна. Пелегрини пропусна шанса да направи 2:1 (67′) с прибързан опит от пряк свободен удар след прекрасна асистенция на Балданзи, а след това Данило спаси от упор удар с глава на Кристенсен (69′). В заключителните минути жокерът на Юве Кийн бе отказан от великолепно рефлекторно спасяване от Свилар (87), а резервата на римляните Абрахам пропусна да вкара, както направи в заключителните етапи срещу Леверкузен. В единоборство с бившия страж на Рома Шчесни полският международен вратар спечели с много добро спасяване (90.+4).

И така „джалоросите“ под ръководството на треньора Даниеле де Роси трябваше да се примирят с равенството 1:1 във все още вълнуващата битка за билет за Шампионската лига, като съперникът Аталанта Бергамо имаше възможност да ги изпревари няколко мача преди края. В същото време Старата госпожа, управлявана от Масимилиано Алегри, е в по-удобна позиция с 66 точки, но все още не е напълно сигурна за мястото си в челото на класирането.