неделя, май 19, 2024
HomePremier LeagueЕлиът вкарва мечтания гол: Ливърпул вероятно погребва последните надежди на Тотнъм за...

Елиът вкарва мечтания гол: Ливърпул вероятно погребва последните надежди на Тотнъм за CL

ФК Ливърпул подари на феновете си зрелище срещу Тотнъм в предпоследния домакински мач под ръководството на Юрген Клоп. Шпорите се мобилизираха в края на мача, но вероятно ще трябва да се сбогуват с Шампионската лига

Това беше мач, за който червените предварително знаеха, че вероятно няма да окаже влияние върху надпреварата в първенството. Но това беше предпоследният домакински мач от ерата на Юрген Клоп и атмосферата на „Анфийлд Роуд“ се разви съответно след активните първи минути за гостите от Тотнъм.

Първо Салах плъзна удар извън наказателното поле върху напречната греда (8′), след което не успя да преодолее Викарио под ъгъл, а после Ромеро изчисти от голлинията последвалия удар на Елиът (9′). След това от трибуните започнаха да се чуват скандирания на Клоп, отново и отново. Червените изобщо не се нуждаеха от много владеене на топката, за да зададат напълно тона в даден момент. Директната им игра вдигна феновете им от местата им

Салах се върна към старата си сила

В 16-ата минута моментът настъпи: Гакпо пресече фино към втората греда, където Емерсон Роял изгуби от поглед Салах: 1:0 за LFC. Салах, който претърпя спад във формата през последните седмици, винаги беше опасен срещу безобидните „шпори“. Дори в 45-ата минута, когато ЛФК вече беше пропуснал няколко шанса да направи 2:0.

След центриране отдясно напредналият Робъртсън пресече и Салах стреля право в него. Египтянинът беше отказан от Викарио, но Робъртсън продължи точно преди почивката, за да направи резултата 2:0

Тотнъм, който вече изпитваше затруднения в двубоя си с Астън Вила за четвъртото и последно място в Шампионската лига, тъкмо започваше да се съживява, когато в началото на второто полувреме мачът беше като свършен: мощният Елиът прехвърли Гакпо и направи 3:0 (50′).

Ричарлисон сам срещу себе си

Отстрани от фурната? Съвсем не. Въпреки че в 59-ата минута Елиът догони топката във вратата, за да направи 4:0 от 22 метра, след това червените се приспаха, като малко управляваха играта. Това доведе до включването на жокера на „шпорите“ Ричарлисон, който бе посрещнат с освирквания заради миналото си в Евертън.

Първо бразилецът хитро се освободи и вкара за 4:1 (72′), а малко по-късно оформи крайното 4:2 за Сон, който също бе в подем (77′). Трети гол за „шпорите“ нямаше да е изненада на този етап, въпреки че Салах (80) и Александър-Арнолд от 50 метра (82) пропуснаха да се разпишат за 5:2. Преди Гомес да се наложи да спасява от Джонсън на линията на наказателното поле (88). В заключителната фаза имаше почти всичко, което можеше да се предложи

В крайна сметка единствено Салах успя да вкара топката в мрежата, но Дарвин, който бе дал асистенцията, бе отсъден в аут (90.+5). В резултат на това „шпорите“ не успяха да скъсят дистанцията от четвъртия Астън Вила, който има 67 точки след 36 мача. Тотнъм, които са изиграли един мач по-малко, са с 60 точки, а Ливърпул също има само теоретични шансове в шампионската надпревара.