szerda, május 1, 2024
HomePremier LeagueKét perc alatt megfordult a meccs: a Liverpool dacol a szűkös személyi...

Két perc alatt megfordult a meccs: a Liverpool dacol a szűkös személyi helyzettel

A Liverpool annak ellenére megcsinálta a házi feladatát a bajnoki címért folytatott versenyfutásban, hogy a félidőben 1-0-s hátrányban volt. A Luton elleni 4-1-es győzelem alkalmával a Vörösök a második félidőben feljavultak, és két perc alatt megfordították a mérkőzést

Clark, McConnell, Nyoni, Danns és Gordon – az öt fiatal volt Jürgen Klopp opciója a kispadról a középpályán és támadásban szerda este. A kvintett megtestesítette a Vörösök személyi problémáit, amelyeket jelentősen súlyosbított a Brentford elleni 4-1-es vereség: Jones (csont/szalagprobléma) és Diogo Jota (térdsérülés) is csatlakozott az amúgy is hosszú sérültlistához.

A szombaton szintén sérüléssel lecserélt Darwin, akinek Klopp tulajdonképpen mindent szabaddá tett, és Szalah is hiányzott. Pihenés a Ligakupa-döntőre? „Nem. A sajtótájékoztatón azt mondtam, hogy mindenki, aki ma este fitt lesz, részt fog venni” – mondta Klopp a kezdés előtt.

Luis Diaz kezdetben peches

A szűkös személyi helyzet ellenére a Liverpool nagy nyomással és lelkesedéssel kezdett. Luis Diaz kétszer is kiengedte a korai vezetést (3., 4.). A Man United elleni 2-1-es vereség után változatlanul kezdő Hatters azonban a nyitó erőjáték közepén sokkolta a Vörösöket: Ogbene a helyén volt, és egy felszabadítást az üres kapuba fejelt (12′)

A házigazdák természetesen a hátrányba kerülés után is dominánsak maradtak, de alig alakítottak ki helyzeteket – annak ellenére, hogy a Luton időnként labdavesztésekkel a felépített játékukban lehetőséget teremtett. Az egyenlítésről azonban harmadszor is csak Luis Diaz maradt le (31′), így a félidei szünetre 1-0-s hátrányban vonultak

Kaminski megakadályozza a magasabb vereséget

A szünetből nagyobb energiával és lendülettel jöttek ki az éllovasok, vagyis az 1:1 a levegőben lógott. Luis Diaz azonban ismét nem talált be (51′). Az egyenlítés öt perccel később jött: Miután Kaminski Gakpo lapos lövését kapura terelte, az ezt követő szögletet van Dijk fejelte a hálóba (56′). A hazaiaknak eszük ágában sem volt ünnepelni, inkább visszarohantak a felezővonalig. 124 másodperccel később azonban már más volt a helyzet, miután Gakpo 2-1-re szépített (58′) – a Luton a saját cseréje után elaludt a gólt megelőzően

A kettős találat nem jelentette a formánkrajt végét: Kaminski ezután Gakpo (59.) és van Dijk (60.) dupláját is megakadályozta. A kapusnak azonban bő 20 perccel a vége előtt ismét be kellett ismernie a vereséget. A korábban a kapu előtt szerencsétlenkedő Luis Diaz közelről talált be (71′). Nem sokkal később Kaminski újabb egy az egyben párharcot nyert a kolumbiaival (75′). A végső gólt a jubiláló Elliott (100. versenymérkőzés a Liverpoolban) szerezte egy remekül a kapu sarkába tartó találattal (90′).

Sikeres főpróba a Ligakupa döntőjére

A győzelemmel nem csak a Liverpool maradt a tabella élén a játéknap végéig – immár négy ponttal megelőzve a Man Cityt és öttel az Arsenalt -, hanem sikeres főpróbát is tartott a vasárnapi, Chelsea elleni Ligakupa-döntő (16 óra) előtt. A Luton a jövő héten a következő élcsapattal találkozik, amikor a ManCity a Kenilworth Roadra látogat az FA-kupa legjobb 16 között (21 óra).