вторник, април 30, 2024
HomePremier LeagueИграта се обърна в рамките на две минути: Liverpool не се поддава...

Играта се обърна в рамките на две минути: Liverpool не се поддава на тежката ситуация с персонала

Ливърпул си написа домашното в надпреварата за титлата, въпреки че на полувремето изоставаше с 1:0. При победата си над Лутън с 4:1 червените подобриха играта си през второто полувреме и обърнаха мача в рамките на две минути

Кларк, Макконъл, Ньони, Данс и Гордън – петимата младежи бяха опциите на Юрген Клоп от пейката в средата на терена и в атака в сряда вечер. Квинтетът олицетворяваше кадровите проблеми на „червените“, които значително се изостриха след поражението с 4:1 в Брентфорд: Джоунс (проблем с костите и сухожилията) и Диого Жота (контузия на коляното) също се присъединиха към и без това дългия списък с контузени играчи.

Дарвин, който също бе заменен в събота с контузия и за когото Клоп всъщност бе дал разрешение за игра, и Салах също липсваха. Почивка за финала на Купата на лигата? „Не. На пресконференцията казах, че всички, които са здрави тази вечер, ще участват“, заяви Клоп преди началото на мача.

Луис Диас първоначално нямаше късмет

Въпреки стегнатата кадрова ситуация, Ливърпул започна с много напрежение и ентусиазъм. Луис Диас на два пъти допусна да му се изплъзне ранната преднина (3., 4.). Въпреки това „хеттриците“, които започнаха без промяна след поражението с 2:1 от Ман Юнайтед, шокираха „червените“ в средата на откриващото продължение: Огбене беше на точното място, за да насочи изчистена топка в празната врата (12′).

Самоуверено домакините останаха доминиращи след изоставането си, но почти не създадоха шансове – въпреки че Лутън понякога създаваше шансове, като губеше топката при изграждането на играта си. Все пак само Луис Диас пропусна да изравни за трети път (31′), което означаваше, че те се оттеглят на почивката с 1:0

Камински предотврати по-високо поражение

Предните съперници излязоха на почивката с повече енергия и бодрост, което означаваше, че 1:1 виси във въздуха. Въпреки това Луис Диас отново не успя да вкара гол (51′). Изравнителното попадение дойде пет минути по-късно: След като Камински отклони нисък удар на Гакпо към вратата, ван Дайк насочи последвалия корнер в мрежата (56′). Домакините нямаха никакво намерение да празнуват, а вместо това се втурнаха обратно към полузащитната линия. 124 секунди по-късно обаче ситуацията беше различна, след като Гакпо направи 2:1 (58′) – Лутън заспа, след като извърши собствената си смяна преди да допусне гола

Двойното попадение не означаваше край на добрата форма: след това Камински предотврати както попадение на Гакпо (59), така и на ван Дайк (60). Въпреки това вратарят трябваше отново да признае поражението малко повече от 20 минути преди края. Луис Диас, който преди това не бе успял да се разпише пред вратата, отбеляза от близко разстояние (71′). Малко по-късно Камински спечели още един двубой един на един с колумбиеца (75′). Последният гол бе отбелязан от юбиляра Елиът (100-и състезателен мач за Ливърпул) с великолепен удар в ъгъла на вратата (90′).

Успешна генерална репетиция за финала на Купата на Лигата

Победата не само запази Ливърпул на върха в класирането до края на мача – вече с четири точки пред Ман Сити и пет пред Арсенал – но и отбеляза успешна генерална репетиция преди финала за Купата на Лигата в неделя срещу Челси (16:00 ч.). Лутън ще се изправи срещу следващия отбор на върха следващата седмица, когато МанСити гостува на Кенилуърт Роуд в последния 16-и мач за Купата на Англия (21:00 ч.).