szombat, április 27, 2024
HomeBundesligaGuirassy kilencedik és tizedik gólja a szezonban: a Darmstadt ellen is nyert...

Guirassy kilencedik és tizedik gólja a szezonban: a Darmstadt ellen is nyert a VfB

A Stuttgart 3-1-re nyert a feljutott Darmstadt ellen az 5. játéknap nyitányaként. Ismét Guirassy volt a döntő ember. A svábok nem hagyták magukat kizökkenteni egy meglepő gólos hátrányból (öngól Zagadou) – és megfordították a meccset.

Ahol a legjobb támadó a legrosszabb védelmet fogadja, ott egygólos meccsre számít az ember – és ez volt a Stuttgart esetében a Darmstadt ellen. A VfB, amely az 1. FSV Mainz 05-nél elszenvedett 3:1 után változatlanul kezdett, a kezdéstől kezdve játékban dominált – az első gól csak idő kérdése tűnt.

Stuttgart dominál – Zagadou a saját kapujába talált

Annál meglepőbb volt, hogy a 17. percben már a Borussia Mönchengladbach elleni 3:3-hoz képest a Maglica (piros eltiltás) és Kempe helyett Riedellel és Honsakkal kezdő Lilien jubilált. Skarke az utolsó harmadba való első betörésénél élesen befelé passzolt, ahol Zagadou a saját kapujába nyújtotta a labdát.

A svábokat nem zavarta meg a gól, Sebastian Hoeneß edző csapata ragaszkodott a játéktervéhez. Hosszú labdabirtoklási fázisokkal és variálható helyzetkihasználással a Hessen rendkívül védekező 5-4-1-ével szemben csak a rések hiányoztak. Ez a rés a 22. perc után nyílt meg. Guirassy tette be Stenzel keresztlabdáját Millot elé, aki a bal sarokba helyezte a labdát.

VfB továbbra is uralja a játékot – Guirassy fordít

Nem volt tűzijáték a VfB által kialakított lehetőségekből, de a svábok így is fölényben voltak, a Darmstadt csak ritkán merészkedett előre. Nagyjából tíz perccel az egyenlítő gól után meg is hálálta a Stuttgart a fáradozását. Guirassy labdaszerzés után megfordult, és 17 méterről a jobb felső sarokba szögezte a labdát (32.). A szünetben a szezon kilencedik gólját is ő szerezte, mivel a támadó egy Stenzel keresztlabdát nem tudott döntően hárítani (39.)

Führich 3:1-jét megadja a VAR

A szünet után továbbra is a VfB dominált, és Guirassy, valamint Silas révén (mindkettő 53.) a következő jó lehetőségekhez jutott. A Darmstadt kicsit bátrabb lett, de a támadásokból hiányzott az átütőerő és a tempó.

Utóbbiból bőven volt a VfB-nek, és állítólag ez vezetett a 3:1. Führich és Guirassy villámgyors kettős passza után, amelyet előbbi a jobb sarokba helyezett, a VAR bekapcsolódott, és elismerte, hogy Guirassy állt leshelyzetben (63.) – a gólt megadták. Alig négy perccel később Guirassy a következő jó megmozdulás után nem talált be Schuhen (67.), aki sokáig állva maradt, ahogy Millot is Guirassy finom passza után (69.)

Guirassy lökete a 3:1

A Stuttgart a záró szakaszig kicsit kifújta magát, de aztán a 80. perctől ismét felvette a tempót. A csereként beállt Undav azonban Guirassy keresztlabdája után nyitva hagyta a Darmstadt kapuját (80.). A hosszabbításban Guirassy végül rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Stenzel passza után a támadó Schuhen fölé emelt (90.+2). A gólt először les miatt érvénytelenítették, de a VAR itt is a VfB javára döntött.

Ezzel a góllal a VfB meghosszabbított egy sorozatot és véget vetett egy másiknak. Sebastian Hoeneß irányítása alatt még nem volt hazai vereség (négy győzelem, három döntetlen), a Stuttgart pedig nyolcadik nekifutásra végre ismét nyert a feljutó ellen

Egy hét múlva, szombaton a Stuttgart akkor az 1. FC Köln együttesét fogadja (15.30 óra). A Lilien számára vasárnap (01.10.) ugyanekkor hazai közönség előtt folytatódik a Werder Bremen ellen.