петък, май 10, 2024
HomeBundesligaДевети и десети гол на Гираси за сезона: VfB печели и срещу...

Девети и десети гол на Гираси за сезона: VfB печели и срещу Дармщат

VfB Щутгарт печели с 3:1 срещу промотирания Дармщадт, за да даде старт на петия ден. Отново Гираси беше решаващият човек. Швабите не се оставиха да бъдат обезкуражени от изненадващия гол зад гърба си (автогол на Загаду) – и обърнаха мача.

Когато най-доброто нападение получи най-лошата защита, очакваш мач на един гол – и това беше случаят за Щутгарт срещу Дармщат. VfB, които бяха започнали без промяна след 3:1 в 1. FSV Майнц 05, доминираха в играта от самото начало – първият гол изглеждаше само въпрос на време.

Стаутгарт доминира – Загаду си вкарва автогол

Толкова по-изненадващо беше, че в 17-ата минута Лилиен, които бяха започнали с Ридел и Хонсак на мястото на Маглика (червено отстраняване) и Кемпе в сравнение с 3:3 срещу Борусия Мьонхенгладбах, ликуваха. Скарке, при първото си навлизане в последната третина, подаде остро навътре, където Загаду засече топката в собствената си врата.

Швабите не се смутиха от гола и отборът на треньора Себастиан Хьонес се придържаше към плана си за игра. С дълги фази на владеене на топката и променлива позиционна игра, единственото нещо, което липсваше срещу изключително дефанзивното 5-4-1 на Хесен, беше пролука. Тази разлика се отвори след 22 минути. Гираси подаде от Щенцел към Милот, който вкара топката в левия ъгъл.

VfB продължава да доминира в мача – Гираси обръща мача

Не беше фойерверк от шансове, които VfB създаде, но все пак швабите имаха превъзходство, а Дармщат само рядко се осмеляваше да излезе напред. Около десет минути след изравнителния гол Щутгарт беше възнаграден за усилията си. Гираси се завъртя, след като получи топката, и от 17 метра закова топката в горния десен ъгъл (32-ра минута). Деветият му гол за сезона беше и резултатът на почивката, тъй като нападателят не успя да отклони решително центриране на Щенцел (39-та).

Фюхрих 3:1 признава VAR

След почивката VfB продължи да доминира и имаше следващите добри възможности чрез Гираси и Силас (и двамата 53-и). Дармщадт стана малко по-смел, но в нападение му липсваха пробивност и темпо.

Последното беше в изобилие за VfB и уж доведе до 3:1. След светкавично двойно подаване на Фюрих и Гираси, което първият пласира в десния ъгъл, ВАР се обади и призна, че Гираси е в офсайд (63-та) – голът беше признат. Само четири минути по-късно Гираси не успя да вкара след поредната добра акция срещу Шухен (67-ата), който дълго време стоя неподвижно, както и Милот след прекрасен пас на Гираси (69-ата).

Гираси вкарва за 3:1

Стутгарт си взе малко глътка въздух до заключителните етапи, но след това отново вдигна оборотите от 80-ата минута нататък. Влезлият като смяна Ундав обаче остави вратата отворена за Дармщадт след удар на Гираси (80-ата минута). В добавеното време Гираси окончателно сложи точка на мача. След подаване от Щенцел нападателят с глава преодоля Шуен (90.+2). Първоначално голът не беше признат заради засада, но и тук VAR отсъди в полза на VfB.

С този гол VfB удължи една серия и прекрати друга. Под ръководството на Себастиан Хьонес все още няма поражение у дома (четири победи, три равенства) и в осмия опит Щутгарт най-накрая отново спечели срещу промотирания отбор.

Седмица по-късно, в събота, Щутгарт ще бъде домакин на 1. фК Кьолн (15.30 ч.). За Лилиен тя продължава в неделя (01.10.) по същото време пред собствена публика срещу Вердер Бремен.