szerda, május 15, 2024
HomePremier LeagueA Man City megingott, de nem bukik: a Joker Haaland fáradságos győzelmet...

A Man City megingott, de nem bukik: a Joker Haaland fáradságos győzelmet aratott Nottinghamben

A zsinórban ötödik bajnoki triplája a labilis győzelem kategóriájába esik: a Manchester Citynek sokáig gondjai voltak Nottinghamben, de az égszínkékek egyéni klasszisa végül meghozta a döntést. Ennek köszönhetően a Man City továbbra is szorosan a listavezető Arsenal nyomában van

A 35. játéknapon a Liverpool botlott, az Arsenal három gólt szerzett a kiélezett észak-londoni derbin – vagyis a Manchester Citynek a harmadik helyen kellett követnie a bajnoki címre pályázók között. Pep Guardiola edzőnek azonban a 17. helyen álló Nottingham látogatásakor nélkülöznie kellett Fodent, aki az utolsó hat bajnoki fellépésén nyolc gólt szerzett, de most betegség miatt hiányzott. Guardiola két változtatást eszközölt a hétközi, Brighton elleni 4-0-s győzelemhez képest. Grealish és Doku helyett Foden és Kovacic (kispad) került be az első tizenegybe. Haaland visszatért a kispadra, miután a legutóbbi meccset izomproblémák miatt kihagyta.

A nagy esélyes vendégeknek már az elejétől kezdve minden volt, csak nem könnyű meccs. A Nottingham bátran lépett fel és már az első percben először került Ederson kapuja elé. Az első igazi lehetőség az Égszínkékek előtt adódott De Bruyne lövése révén, amit Forest kapus Sels a kapufa mellé lőtt (9′), de az első félidőben több és jobb lehetősége volt a hazaiaknak

Nottingham nem tudta kihasználni

Gibbs-White egy szabadrúgással a keresztléc fölé (12′), vagy Williams egy lövéssel a közeli sarokba, amit Ederson hárított (15′) tették veszélyessé a Nottingham számára. Ahogy az várható volt, a City birtokolta többet a labdát, de a vendégeknek hiányzott a sziporkázó ötlet támadásban. Kezdetben egy beállított labda jelentette a különbséget. Egy szögletet Gvardiol fejelt erőteljesen a közeli sarokba, ezzel megszerezve a vezetést (32′)

A Nottingham azonban továbbra is bátor maradt: Wood hagyott ki egy igazán jó lehetőséget az ötméteresnél, amikor a labda fölé lőtte (38′). Nem sokkal a félidei sípszó előtt egy szögletet követő kavarodásban Murillo sarokkal csak a léc fölé pöckölte a labdát (45.+3). A szünetben megérdemelt lett volna az egyenlítés.

A második félidő első tíz percére is ez volt a jellemző. Wood ismét kihagyott egy igazán jó lehetőséget az ötméteresnél állva (47′), Hudson-Odoi a kapu mellé pattintotta a labdát (48′), Gibbs-White pedig a ManCity kapujából célzott mellé (51′), amit most Ortega Moreno őrzött a szünetben sérüléssel lecserélt Ederson helyett.

Joker Haaland hozza a különbséget

Röviddel a szünet után a ManCity lendületben volt, de a Nottingham ismét nem tudta kihasználni a jó időszakot. Ez pedig megbosszulta magát. A vendégek visszajöttek a meccsbe, Haaland a 62. percben ünnepelhette visszatérését két meccses kihagyás után. És mindössze kilenc perccel később a norvég beállította a különbséget.

De Bruyne küldte be a jokert a büntetőterületre, Haaland kicselezte Murillót, és a Forest kapusa, Sels mellett a kapuba vágta a labdát, így 2:0 (71′). Ezt követően a Nottingham képtelen volt visszajönni a meccsbe. Hudson-Odoi távoli lövésén kívül, amit Ortega Moreno a hosszú sarokba törölt (87′), nem sok minden történt. Ehelyett a City most már ismét magabiztosan birtokolta a labdát, befészkelődött ellenfele térfelére, és kontrolláltan hozta le a mérkőzést.

AManCity továbbra is szorosan a ligaelső Arsenal nyomában van. A különbség mindössze egy pont – és Guardiola csapatának egy meccsel kevesebb van. Jövő héten szombaton a Wolverhampton Wanderers ellen lépnek pályára otthon (18.30). A még mindig kiesési veszélyben lévő Nottinghamnek szintén szombaton (16.00) a kiesőhelyen álló Sheffield Unitednél kell játszania.