kedd, április 16, 2024
HomeSerie AAlexis Sanchez pontot mentett az Internek Torinóban

Alexis Sanchez pontot mentett az Internek Torinóban

A chilei Alexis Sanchez mélyen a késleltetésben egyenlít az Inter számára, hogy legalább egy pontot biztosítson. A bajnoki versenyben azonban ez kevés a Milannak, a konkurencia pedig örül.

A torinóiak őrjöngve kezdtek a bajnok Inter elleni hazai mérkőzésen, és már az elejétől kezdve nyomás alá helyezték a vendégeket – és ennek meg is lett az eredménye. A Milan a korai szakaszban nehezen tudott kitörni a saját térfeléről, mivel hiányzott a szükséges passzpontosság. Számos hiba a felépítésben lehetővé tette a hazaiak számára a gyors ellentámadást. Az első nagy lehetőséget azonban nem egy kontratámadás, hanem egy sarokrúgás hozta létre: Bremer egy Mandragora sarokrúgás után a sűrűjében volt, és leporolta az 1:0-s vezetést (12.).

A Torino majdnem kétszer is betalált, de Handanovic védte Belotti lövését (13.). Ezek a jelenetek ébresztőt jelentettek az Inter számára.

A Nerazzuri ezután jobban belelendült a játékba, és két Calhanoglu szabadrúgás után esélyük volt az egyenlítésre. De mind Lautaro Martinez fejesét, mind pedig a korábbi Bundesliga-szakember közvetlen próbálkozását Berisha hárította (15., 30.). Mivel Marco Guida sípszava elmaradt egy vitatott jelenet után a Milan büntetőterületen belül Ranocchia és Belotti között (37.), megérdemelt 1:0-ás állással vonulhatott a szünetre a csapat.

Milán nem jutalmazzák

Az öltözőben Simone Inzaghi úgy tűnt, megtalálta a megfelelő szavakat. A félidei szünetből mintha átalakulva jött volna az Inter, és a saját térfelükre szorította a házigazdákat. A divatváros csapata azonban nem hálálta meg a fáradozást: előbb Dimarco hibázott (52.), majd Dzeko fejelt szabadon állva a kapu mellé (59.).

Negyedóra elteltével a Torino felszabadult, és egy percen belül kétszer sem sikerült növelni az előnyüket. Brekalo lövését a téli újonc Gosens éppenhogy tisztázta (63.) – Izzo fejesére pedig Handanovic reagált bravúrosan (64.). Ezután a játék ellaposodott. A vendégek tovább támadtak, de veszély nélkül.

Sanchez megbünteti Pobega lazaságának hiányát

Az FC Internazionale csak a záró szakaszban vált veszélyessé a Dzeko célpontnak szánt labdákkal.

Ám miután a támadó ismét nem tudta öt méterről a hálóba fejelni a labdát (89.), szerencséje volt, hogy a túloldalon Pobega nem döntötte el a meccset (90.+1). Dzeko a záró szakaszban két elhibázott fejesét Alexis Sancheznek adott okos passzával pótolta. A chilei nem hagyta ki a lehetőséget, és gólt lőtt, így 1-1 (90.+1).

A végén azonban a pont sem volt elég a regnáló bajnoknak: Az Inter kénytelen volt elengedni a Napolit a tabellán, és egy meccsel a vége előtt már négy pont a hátránya a listavezető és városi rivális Milan mögött.