петък, април 19, 2024
HomeSerie AАлексис Санчес спасява точката за Интер в Торино

Алексис Санчес спасява точката за Интер в Торино

Чилиецът Алексис Санчес изравнява за Интер дълбоко в продължението на мача, за да си осигури поне точка. Това обаче не е достатъчно за Милан в надпреварата за шампионата, а конкуренцията е доволна.

Отборът от Торино започна яростно у дома срещу шампиона Интер и постави гостите под напрежение още от самото начало – и това даде резултат. В ранните етапи Милан трудно се освобождаваше от собствената си половина, тъй като нямаше необходимата точност на подаване. Многобройните грешки при изграждането на играта позволиха на домакините да контраатакуват бързо. Първата голяма възможност обаче не беше контраатака, а ъглов удар: Bremer беше в центъра на събитията след ъглов удар на Mandragora и прати топката в аут за 1:0 (12-и).

Торино едва не вкара два пъти, но Ханданович спаси удара на Белоти (13-и). Тези сцени са сигнал за събуждане на Интер.

След това нерадзурите влязоха по-добре в мача и имаха възможност да изравнят след два свободни удара на Калханоглу. Но както ударът с глава на Лаутаро Мартинес, така и директният опит на самия бивш специалист от Бундеслигата бяха спасени от Бериша (15-и, 30-и). Тъй като свирката на Марко Гуида не прозвуча след спорна сцена в наказателното поле на Милан между Ранокия и Белоти (37-ата минута), мачът се оттегли на почивката при заслужен резултат 1:0.

Милан не е възнаграден

В съблекалнята Симоне Индзаги сякаш намери правилните думи. След почивката Интер излезе като преобразен и притисна домакините в собствената им половина. Въпреки това отборът от града на модата не беше възнаграден за усилията: първо Димарко не успя (52.), а след това Дзеко насочи свободно стоящ до вратата (59.).

След четвърт час Торино се освободи от натиска и не успя да увеличи преднината си два пъти в рамките на една минута. Удар на Брекало бе изчистен от зимния новак Госенс (63-ата минута), а Ханданович реагира блестящо на удар с глава на Ицо (64-ата минута). След това играта се изравни. Гостите продължиха да атакуват, но без опасност.

Санчес наказва липсата на хладнокръвие на Побега

Точно в заключителните етапи FC Internazionale стана опасен с топките към целевия играч Дзеко.

Но след като нападателят отново не успя да насочи топката в мрежата от пет метра (89-ата), той имаше късмет, че Pobega не реши мача от другата страна (90.+1). В заключителните етапи Дзеко компенсира двата си пропуснати удара с глава с хитър пас към Алексис Санчес. Чилиецът не пропусна шанса си и вкара за 1:1 (90.+1).

В крайна сметка обаче точката се оказа твърде малко за действащите шампиони: Интер трябваше да позволи на Наполи да ги изпревари в таблицата и с още един мач до края вече изостава на четири точки от лидера в лигата и градски съперник Милан.