kedd, április 30, 2024
HomePremier LeagueRókák válasz nélkül: az Arsenal magabiztosan nyert a Leicester ellen

Rókák válasz nélkül: az Arsenal magabiztosan nyert a Leicester ellen

A Leicester City 2-0-s legyőzésével az Arsenal FC vasárnap este ismét Bajnokok Ligája-helyre ugrott. Azért is, mert Aaron Ramsdale a döntő fázisban többször is lecsapott.

Az Arsenal edzője, Mikel Arteta ugyanabban a kezdő tizenegyben bízott a Watford FC 3-2-es győzelmét követően.

A Leicester edzője, Brendan Rodgers négy változtatást eszközölt a Rennes ellen 2-0-ra megnyert Konferencia Liga-mérkőzéshez képest: Pereira, Maddison, Mendy és Iheanacho kezdett Justin, Tielemans, Ndidi és Daka helyett.

A rendkívül szórakoztató mérkőzésen az Ágyúsok erősen kezdtek, és már a 11. percben megszerezték a vezetést Thomas révén egy sarokrúgás után, aki éppen csak lemaradt a bravúrról, amikor a keresztlécet találta el (18.). A hazaiak újra és újra nyomás alá helyezték a Rókákat a szárnyakon, de Martinelli révén lemaradtak a második gólról (21.).

Ramsdale megmenti a Gunners-t a szünetre

A Leicester eleinte nehezen tartotta a lépést a hazaiak tempójával és iramával, de egyre inkább maguk is nyomást gyakoroltak, és az utolsó 15 percben uralták a játékot: előbb Barnes fejelt közelről, de Ramsdale mentett (24.), majd 60 másodperccel később a kapus nem nézett ki jól, és szerencséje volt, hogy White mentett Maddison elől (25.). Alig több mint fél óra elteltével Ramsdale ismét reflektorfénybe került, amikor Barnes remekül hárított, így maradt az 1-0 (36.) – így maradt a félidei előny.

A második félidőben a hazaiak kezdték aktívabban a játékot, és ennek megfelelően Saka révén meg is volt az első lehetőségük, amit Schmeichel hárított (51.). Az Ágyúsok azonban nem sokkal később tovább növelte előnyét, miután egy újabb nagy lehetőség során Söyüncü keze a labdára került (55.), a büntetőt pedig Lacazette magabiztosan értékesítette a VAR-ellenőrzés után (59.).

Az Arsenal magabiztosan gazdálkodik

A Rókák azonban nem adták fel elsőre, és a 66. percben kis híján lemaradtak az azonnali csatlakozásról, amikor Tierney az utolsó pillanatban közbelépett. Ezt követően azonban a vendégek jó reakciója a második gólra kifulladt. Az Arsenal lejátszotta a meccset, míg a Leicester már nem tudott igazi veszélyt varázsolni. Ehelyett a hazaiak elszalasztották a harmadik gól lehetőségét Smith Rowe révén (82.). Az eredmény maradt 2-0, és az Arsenal feljött a negyedik helyre, míg a Leicester továbbra is a tabella közepén ragadt.

Az Ágyúsokra most egy igazi showstopper vár: szerdán (21.15) az FC Liverpool látogat Londonba. A Leicester másnap (18.45) a Rennes-hez utazik a negyeddöntő visszavágójára a Conference League-ben.