сряда, май 15, 2024
HomePremier LeagueMan City се колебае, но не пада: Joker Haaland постигна трудна победа...

Man City се колебае, но не пада: Joker Haaland постигна трудна победа в Нотингам

Петият пореден требъл в лигата попада в категорията на лабилната победа: Манчестър Сити дълго време имаше проблеми в Нотингам, но индивидуалната класа на „небесносините“ в крайна сметка направи разликата. В резултат на това Ман Сити остава по петите на лидера Арсенал

Ливърпул се подхлъзна в 35-ия ден, а Арсенал вкара три гола в разгорещеното дерби на Северен Лондон – това означава, че Манчестър Сити трябваше да последва примера на третия от претендентите за титлата. Въпреки това треньорът Пеп Гуардиола трябваше да се справи без Фоден, който вкара осем гола в последните си шест участия в лигата, но сега отсъстваше поради заболяване, за гостуването на 17-ия Нотингам. Гуардиола направи две промени в сравнение с победата с 4:0 над Брайтън в средата на седмицата. Грийлиш и Доку замениха Фоден и Ковачич (на пейката) в първата единайсеторка. Хааланд се завърна на пейката, след като пропусна последния мач заради мускулни проблеми.

От самото начало силно фаворизираните гости имаха всичко друго, но не и лесен мач. Нотингам действаше смело и още в първата минута стигна за първи път до гол пред вратата на Едерсон. Небесносините имаха първия реален шанс чрез изстрел на Де Бройне, който стражът на Форест Селс завъртя около гредата (9′), но домакините имаха повече и по-добри шансове през първото полувреме

Нотингам не успя да се възползва

Гибс-Уайт с удар от свободен удар над напречната греда (12′) или Уилямс с удар към близкия ъгъл, който беше париран от Едерсон (15′), направиха ситуацията опасна за Нотингам. Както се очакваше, Сити владееше повече топката, но на гостите им липсваше блестяща идея в атака. Първоначално разликата бе постигната чрез засада. Гвардиола насочи мощно в близкия ъгъл, за да поведе (32′)

Нотингам обаче остана смел: Ууд пропусна наистина добра възможност в петметровото наказателно поле, когато удари топката над вратата (38′). Малко преди сигнала на полувремето Мурильо прати топката с пета малко над гредата в борба след корнер (45,+3). Изравнителният гол на почивката щеше да бъде заслужен.

Същото важеше и за първите десет минути на второто полувреме. Ууд отново пропусна наистина добра възможност, застанал на пет метра от вратата (47′), Хъдсън-Одой прати топката покрай вратата (48′), а Гибс-Уайт нацели гредата на МанСити (51′), която Ортега Морено вече пазеше вместо Едерсон, който беше заменен на почивката с контузия.

Жокер Хааланд прави разликата

Малко след почивката МанСити бяха на гребена на вълната, но Нотингам отново не успя да се възползва от добрия си период. Това щеше да му се реваншира. Гостите се върнаха в мача, като в 62-ата минута Хааланд отпразнува завръщането си след отсъствие от два мача. А само девет минути по-късно норвежецът направи разликата.

Де Бройне изпрати жокер в наказателното поле, Хааланд надхитри Мурийо и промуши топката покрай стража на Форест Селс, за да направи 2:0 (71′). След това Нотингам не успя да се върне в мача. Освен един далечен изстрел на Хъдсън-Одой, който Ортега Морено изтърва в далечния ъгъл (87′), не се случи нищо повече. За сметка на това Сити вече отново бяха уверени на топката, загнездиха се в половината на съперника си и доведоха мача до контролиран край.

МанСити остава по петите на лидера в лигата Арсенал. Разликата е само една точка – а отборът на Гуардиола има един мач по-малко. Следващата седмица в събота те се изправят у дома срещу Уулвърхемптън Уондърърс (18:30 ч.). Нотингам, който все още е застрашен от изпадане, също трябва да играе в събота (16:00 ч.) в клуба от дъното Шефилд Юнайтед.