събота, май 18, 2024
HomePremier LeagueЧетиричленният отбор на Хааланд сваля Wolves с една ръка

Четиричленният отбор на Хааланд сваля Wolves с една ръка

В битката за титлата във Висшата лига Манчестър Сити все още държи всички асове след категорична победа с 5:1 над Уулвс. Голмайсторът на отбора Хааланд почти собственоръчно съсипа гостите

Пеп Гуардиола и неговите Небесносини искаха да се реваншират за поражението в първия мач от Уулвс, като испанецът върна Фоден, Ковачич и Хааланд от победата с 2:0 над Нотингам на стадион „Етихад“ преди седмица. На тяхно място трябваше да се появят Грийлиш, Доку и Алварес (всички от резервната скамейка).

Победата на Арсенал няколко часа по-рано върна топката в полето на небесносините, които направиха кратка работа на Уулвс у дома, без да имат нищо на карта този сезон.

Още в началото Гвардиола бе фаулиран от Аит Нури в наказателното поле и Хааланд се справи успешно с въпроса (12′). След това гостите продължиха да оставят топката в ръцете на шампионите и се примириха със съдбата си

Вълците без шанс – Хааланд отново и отново

Гражданите не трябваше да се напрягат до краен предел и напълно контролираха играта, но Хааланд пропусна възможността да вземе ранно решение (18-и).

Хааланд беше човекът, без когото нищо не се получаваше през първото полувреме: В 35-ата минута той се извиси перфектно, за да се разпише с глава и да увеличи резултата на 2:0; със свирката на почивката бързият норвежец бе издърпан от Семедо и с втория си гол от дузпа (45.+3) оформи безупречен хеттрик.

Всичко изглеждаше ясно за второто полувреме, но Хванг се възползва от несигурността на Едерсон и направи 1:3 (53′). За гостите се появи кратък лъч надежда – за точно 56 секунди: Защото тогава Хааланд пое отлично дългата топка от Фоден и я заби в мрежата за четвъртия си гол за деня (54′).

В битката за „Златната обувка“ във Висшата лига норвежецът увеличи броя на головете си на 25 и увеличи преднината си (Исак има 20 гола).

Халанд се разписа – Алварес вкара последния гол

Гладът за голове на Хааланд не беше утолен и след това, но Хосе Са предотврати петте точки (61′). Макар че Хааланд все още имаше желание, иначе темпото на игра до голяма степен бе изчезнало, тъй като съотношението на силите бе твърде ясно.

Когато в 82-ата минута Гуардиола свали от терена човека на мача, той беше видимо недоволен от смяната си и хвърли на пода протекторите си за гол. Но влезлият на мястото на норвежеца аржентински световен шампион Алварес също показа какво може и увеличи резултата на 5:1 по-малко от три минути след смяната си (85′). Това беше крайният резултат на един едностранен мач

Приключението в шампионската надпревара във Висшата лига наближава финала на сезона, като в момента Ман Сити изостава на една точка от артилеристите, но има един мач повече. Небесносините продължават следващата седмица с гостуване на ФК Фулъм в събота от 13:30 ч.