събота, май 18, 2024
HomeFootballГалавечерята на Меси, включително два рекорда при разгромната победа на Маями

Галавечерята на Меси, включително два рекорда при разгромната победа на Маями

Интер Маями спечели седмата си победа за сезона в неделя вечер (централноевропейско време). Лионел Меси отново бе човекът на мача при победата с 6:2 над Ню Йорк Ред Булс

Интер Маями запази лидерството си в класирането на МЛС и в момента е начело на таблицата с 24 точки след дванадесет мача. Мачът срещу Ню Йорк не започна никак добре, като на почивката гостите водеха с 1:0 благодарение на гола на Данте Ванзейра. Но след това дойде голямото шоу на Лионел Меси.

Аржентинският световен шампион сам вкара изравнителния гол на Матиас Рохас веднага след почивката, а малко след това изведе отбора си напред. Сега аржентинецът наистина се разгорещи, тъй като в 62-ата минута подготви втория гол на Рохас – в рамките на 17 минути Маями превърна 0:1 в 3:1.

Домакините обаче далеч не бяха пълни с голове, тъй като последва най-добрият час на Луис Суарес. Нападателят отбеляза безупречен хеттрик в рамките на 13 минути – първият му в Мейджър лийг сокър. И трите гола, разбира се, бяха подготвени от неговия приятел Меси. С гол от дузпа бившият играч на Лайпциг Емил Форсберг оформи крайния резултат 6:2

Меси постави два рекорда в МЛС

Вечер, която дори Меси, който е преживял много в кариерата си, няма да забрави набързо. Защото „Ла Пулга“ постави два рекорда в МЛС с галапредставянето си. Никога досега играч в професионалната лига на САЩ не е отбелязвал шест гола в един мач. Освен това нито един играч не е успявал да даде пет асистенции в един мач. Имайте предвид, че 36-годишният футболист направи всичко това през второто полувреме, което прави тези цифри още по-впечатляващи.

Меси вече има десет гола и десет асистенции след само осем мача в лигата. Аржентинецът и неговият тим продължават кампанията си в неделя (13:30 ч.) в Клуб де Фут Монреал.