събота, май 18, 2024
HomePremier LeagueНюкасъл е начело на следващия изпаднал - Уилсън има само Шиърър пред...

Нюкасъл е начело на следващия изпаднал – Уилсън има само Шиърър пред себе си

Нюкасъл Юнайтед показа глада си за голове срещу следващия обитател на мазето в съботния следобед: Уилсън откри резултата с много специално попадение

Поредната форма на Нюкасъл Юнайтед продължава: С петата си победа от последните седем мача Магьосниците поддържат високо напрежението върху Манчестър Юнайтед и шестото място. В съботния следобед отборът на мениджъра Еди Хау се възползва от поредната си награждаваща задача. Точно една седмица след победата с 5:1 срещу намиращия се на дъното Шефилд Юнайтед, предпоследният Бърнли беше поставен на нож далеч от дома.

Голмайсторът Уилсън откри резултата при победата с 4:1: деветият му гол в лигата в 19 участия беше един от по-лесните. 32-годишният играч вкара от вътрешната страна на петметровата зона (19). Това беше неговият 47-и гол във Висшата лига, което означава, че във вътрешната класация на клуба на рекордьорите по голове във Висшата лига го изпреварва само Шиърър – изпреварен е Биърдсли (46).

Нюкасъл не се задоволиха с това да поведат и още преди почивката направиха нещо повече: Уилсън започна, работливият и атакуващ Мърфи подготви и Лонгстаф направи 2:0 с нисък удар в далечния ъгъл (35). Малко по-късно мачът вече беше решен: Гордън подгони Бруно Гимараеш, който стреля в далечния ъгъл с ледена точност (40′).

Това беше четвъртият директен гол на бразилеца в последните пет мача. Още по-впечатляващи обаче са цифрите на Гордън, който вече е едва третият играч на Нюкасъл в историята на Висшата лига, който вкарва поне десет гола и дава десет асистенции през един сезон. Фокс (1994/95 г., 10 гола/11 асистенции) все още може да настигне Гордън (10/10), а Коул (1993/94 г., 34/13) е недостижим.

Исак бързо те кара да забравиш отчайващото му наказание

След почивката Гордън можеше да вкара още един гол, но Исак злощастно пропусна дузпата, която англичанинът беше изпълнил (52′). Три минути по-късно обаче шведът бе на точното място, за да направи резултата 4:0 за фаворитите (55′).

Единствено чистата дузпа не бе присъдена на Дубравка: След корнер, изпълнен от Гудмундсон, О’Шей с глава се хвърли в далечния ъгъл, за да направи крайния резултат 4:1 от гледна точка на Бърнли (86′). С категоричната победа като гост Нюкасъл засега се изкачва на шесто място – позиция, която Манчестър Юнайтед ще се опита да си върне срещу Кристъл Палас в понеделник вечер.