понеделник, април 29, 2024
HomeLa LigaУдар от далечна дистанция е достатъчен за Реал - Белингъм само удря...

Удар от далечна дистанция е достатъчен за Реал – Белингъм само удря напречната греда

Рекордните шампиони на Испания вървят неумолимо към титла номер 36: Реал Мадрид заслужено спечели гостуването си в Майорка в събота – макар и с малко – с 1:0. Карло Анчелоти разпредели минутите „справедливо“ с оглед на следващата сряда.

24-та победа в 31 мача, затвърди репутацията си на най-добрия гостуващ отбор в лигата (11/4/1) и спести енергия за нетърпеливо очаквания втори мач от четвъртфиналите на Шампионската лига в Манчестър Сити. Пътуването до ваканционния остров Майорка се отплати на Реал Мадрид.

Въпреки че първото полувреме белите изпитаха изключителни трудности. Майорка не позволи на играта да се разгърне и държеше Реал нащрек в собствената им половина. В резултат на това домакините имаха първия шанс след 31 минути – но Лунин спаси удара на Райло с глава. Почти на контраатака Белингам беше само на сантиметри от отбелязването на гол номер 17 – мощният му удар извън наказателното поле удари само напречната греда (33′).

Бланкос показаха съвсем различно лице след почивката. Bellingham & Co. затегнаха юздите, от което се възползва Tchouameni, за да вкара златния гол: След късо изчистване французинът стреля от около 25 метра и леко отклоненият далечен удар попадна в десния ъгъл (48′).

В последния половин час играта наистина набра скорост. Минута след като Жокер Абдон бе измъкнал изравнителен гол (60′), Брахим Диас имаше огромен шанс да постави мача извън съмнение. Испанецът обаче не можа да се справи с Райкович и стреля само в противниковия страж (61′).

Бившият играч на Шалке Настасич чисти на линията

Реал вече атакуваше все по-често, но му липсваше завършващ удар. За последния половин час Карло Анчелоти даде почивка на Белингам, наред с други, която Винисиус Жуниор и Камавиня вече бяха получили. Винисиус Жуниор подгони Феде Валверде, чийто удар бе изчистен от линията от бившия играч на Шалке Настасич (72′).

Две минути по-късно гостите едва не бяха наказани за небрежното си използване на шансовете, но Лунин беше на крачка да спаси далечния удар на Дардер (74′). Последният четвърт час се характеризираше с напрежение, чиято кулминация бе в последната сцена: След една дълга топка Мурики се пребори с вратаря Лунин, който изпусна топката, но някак си предотврати влизането ѝ (90.+5).

Резултатът беше минимална, макар и напълно заслужена победа с 1:0 за белите, които сега насочват цялото си внимание към Манчестър. Ман Сити спечели яростно генералната си репетиция с 5:1 срещу новопостъпилия Лутън Таун.