понеделник, април 29, 2024
HomeSerie AВлахович удря гредата, Сапата има късмет: равенство в дербито на Торино

Влахович удря гредата, Сапата има късмет: равенство в дербито на Торино

Туринското дерби не намери победител в събота вечер. ФК Торино и Ювентус завършиха наравно 0:0, тъй като гол на домакините не беше признат, а Влахович удари греда

Ювентус веднага пое контрола върху играта в това дерби. Старата госпожа владееше повече топката – и вкара първия шанс за XXL: перфектното центриране на Киеза отдясно попадна във Влахович, който с гръм и трясък прати топката до левия стълб (7).

ФК „Турин“ отначало не показа много, а след това домакините имаха късмет да не бъдат разконцентрирани. Откъснал се от топката, Сапата удари своя съотборник Гати в областта на гърдите/жлъчката, оставяйки защитника да се превива от болка (18′). Очевидно твърде малко, за да може съдията Фабио Мареска и ВАР да го отстранят – така че нападателят, който предположи, че случайно е ударил противника си при обръщането, имаше късмет.

След това нещата на терена станаха малко по-разгорещени. Това беше дерби, което не предложи много шансове през първото полувреме. Най-опасен беше Влахович, който не успя да преодолее вратаря на Торино Милинкович-Савич от близко разстояние, а освен това пропусна и втора добра възможност (31′). Няколко минути по-късно отборите се оттеглиха на почивката при нулев резултат

Голът на домакините не се зачита

„Гранатите“ излязоха от почивката на полувремето с истински възклицателен знак, тъй като Сапата отбеляза гол, за да им даде преднина (46′). Беланова обаче беше наказана за фаул срещу Костич, което означаваше, че голът не се зачита. Сега обаче Торино бяха малко по-активни и като цяло по-добре в играта, което се отрази и в добрия шанс на Санабрия да стреля с глава, но Шчесни беше нащрек (60′).

Иначе нямаше много голови възможности в това напрегнато и трудно дерби, в което имаше редица малки прекъсвания. Все пак имаше едно вълнение малко преди края, Лазаро стреля с глава от пет метра и пропусна шанса да спечели мача (90,+4). Така дербито завърши без голове

А какво ще се случи по-нататък? Докато Ювентус гостува на Каляри в петък (20.45 ч.), Торино се завръща в игра чак следващата седмица в неделя: I Granata приема Фрозиноне (15.00 ч.).