понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueБруно Фернандес спасява Ман Юнайтед с ласкава точка в Борнемут

Бруно Фернандес спасява Ман Юнайтед с ласкава точка в Борнемут

Манчестър Юнайтед остана без победа за четвърти пореден път. Червените дяволи трябваше да се задоволят с равенство 2:2 на терена на АФК Борнемут. Особено „черешките“ трябва да са ядосани, че задържаха Юнайтед в играта с някои небрежни оползотворявания на шансовете

След поражението с 2:1 от Лутън Таун треньорът на Борнемут Андони Ираола направи три промени: Сенеси, Синистра и Уатара започнаха на мястото на Кели, Таверние и Семеньо.

Ерик тен Хаг запази абсолютно същия стартов състав след равенството 2:2 срещу Ливърпул.

Бурнемут с по-добри шансове

Бурнемут владееше добре играта от самото начало, Соланке имаше първия шанс в мача, след като спечели топката високо на терена (7-ата минута). Първоначално Ман Юнайтед владееше повече топката, но трудно се справяше с пресата на домакините. В резултат на загубата на притежание от страна на Гарначо домакините поведоха чрез Соланке (16). Рашфорд почти изравни в края на полувремето (18), но впоследствие по-добрите шансове бяха на южната част на Англия. Керкез (19), Синистра (21) и Кристи (28, 30) ги пропуснаха.

Това трябваше да се отрази на играта, тъй като Бруно Фернандес имаше късмета да изравни (31), което до този момент беше ласкаво. Борнемут обаче не позволи това да ги разколебае. Синистра първо пропусна целта (34′), а след това Клуйверт се справи по-добре и отново даде преднина на „черешките“ (36′).

На моменти „червените дяволи“ бяха особено неразположени в отбрана. Ако Керкез (43) и Клуйверт (45,+3) бяха оползотворили високопроцентовите си шансове, никой нямаше да се оплаква. Юнайтед зависеше от отделни моменти, в които проличаваше индивидуалното качество на нападението им – като например ефектния гол на Бруно Фернандес на напречната греда (45.+8). След това те се оттеглиха на почивката с общо взето напълно ласкава преднина от 2:1

Бруно Фернандес изравнява от бялата точка

След почивката дълго време не се случи нищо, което да заслужава внимание. Но ако някой от отборите изглеждаше по-опасен, това бяха черешите – също благодарение на вечно подвижния Клуйверт. В 63-ата минута съдията Тони Харингтън изведнъж посочи бялата точка – дузпа за игра с ръка, която беше едновременно любопитна и спорна. Бруно Фернандес не пропусна да се възползва от шанса и изравни (65′). След това и двата отбора се пуснаха по няколко пъти напред, но в нито един момент нямаше реална опасност. В края нещата отново станаха неспокойни, когато съдията посочи бялата точка, след като Камбвала фаулира Кристи, но реши да отсъди свободен удар след преглед с VAR (90.+5). Последвалият свободен удар не доведе до нищо и крайният резултат остана 2:2.

За Ман Юнайтед през следващата седмица всичко е свързано с това да запазят жив последния си останал шанс за титлата. В неделя (16:30 ч.) отборът на Ерик тен Хаг се изправя срещу Ковънтри Сити в полуфинал за Купата на Англия. Борнемут продължава кампанията си във Висшата лига половин час по-рано (16:00 ч.) с гостуване на Астън Вила.