четвъртък, май 2, 2024
HomeWorld Cup 2022След галавечерта на Пулишич: САЩ все още не са приключили

След галавечерта на Пулишич: САЩ все още не са приключили

Канадците излязоха начело, а САЩ и Мексико все още трябва да чакат по отношение на билетите за Световната купа в Катар.

Канада спечели билета си за Катар с победа над Ямайка с 4:0 в неделя, с което сложи край на сушата, започнала през 1986 г. САЩ и Мексико вероятно ще ги последват, но все още не е дошло времето за това.

Защото след победите си съперниците почти могат да започнат да планират зимното си пътуване, докато Коста Рика вероятно ще трябва да играе плейофи, когато в сряда приключи последният ден от групата на КОНКАКАФ.

Четири гола преди почивката

Самостоятелно САЩ спечелиха комфортна победа с 5:1 над Панама в Орландо. Най-резултатен на терена беше бившият играч на Дортмунд Кристиан Пулишич с три гола, включително две дузпи. Пол Ариола и Хесус Ферейра също вкараха голове през яростното първо полувреме (4:0) за отбора на Грег Берхалтер.

Междувременно Мексико победи Хондурас с 1:0, като Едсон Алварес от Аякс Амстердам прекъсна мача в 70-ата минута. И двата отбора с по 25 точки имат три точки по-малко от лидерите Канада. Коста Рика, която спечели с 2:1 в Ел Салвадор, е четвърта с 22 точки.

Срещу Нова Зеландия или Соломоновите острови

В квалификациите за Северна и Централна Америка първите три отбора си осигуриха билет за Световната купа в Катар. Четвъртото място трябва да се играе в плейофите срещу отбор от Океания. Съперникът ще бъде определен в сряда между Нова Зеландия и Соломоновите острови.

Коста Рика и САЩ ще се срещнат в сряда. САЩ имат по-добра голова разлика и могат да си позволят да загубят с по-малко от шест гола. Мексико има с три гола по-добра голова разлика от Коста Рика и в края на турнира ще играе със Салвадор.