петък, май 3, 2024
HomeWorld Cup 2022Какасе се реабилитира за Нова Зеландия в края на мача

Какасе се реабилитира за Нова Зеландия в края на мача

Нова Зеландия победи Таити с 1:0 по пътя към първото си участие на Световната купа от 2010 г. насам – сега се изправя срещу Соломоновите острови във финала на квалификациите за Световната купа в Океания

Очакваният мач между Нова Зеландия и Таити беше от самото начало. Гостите се оттеглиха дълбоко в собствената си половина и оставиха топката в ръцете на „All Whites“, но домакините не успяха да направят почти нищо срещу стегнатата защита. Едва в 29-ата минута Гарбет насочи над вратата от пет метра.

Седем минути по-късно нападателят на Нюкасъл Ууд центрира за първи път, но ударът му с глава мина встрани от вратата отляво. Тъй като Таити продължаваше да се защитава страстно, а Нова Зеландия не успяваше да намери пролуки, на почивката резултатът остана без голове.

Новозеландските ъглови удари създават опасност

Вече през второто полувреме Нова Зеландия беше особено опасна от дузпи. Първо, Рийд насочи топката към вратата след схватка след ъглов удар – вратарят на Таити Тиемутуайтау беше на правилното място, за да предотврати дефицита (48-и), а след това Хейтаа изби удар на Туилома с глава от линията за вече преодоляния си вратар (55-и).

След това мина известно време, преди „всички бели“ да отбележат изкупителен гол. Качесе, който играе за ФК Емполи, вкара от близко разстояние (70.). От гледна точка на Таити тя беше почти още по-горчива. Въпреки това Туилома насочи само към мрежата на вратата (73-ата минута).

Тъй като Таити остана вярна на тактиката си въпреки дефицита и продължи да създава две линии от по четирима души пред собственото си наказателно поле, Wood & Co. нямаше никакви затруднения да запази преднината си от 1:0.

Това класира Нова Зеландия на финала на квалификациите за Световната купа в Океания, който ще се играе следващата сряда (18:00 ч.). Там ще чакат Соломоновите острови, които победиха Папуа Нова Гвинея на полуфинала.