csütörtök, május 2, 2024
HomeWorld Cup 2022Pulisic gálája után: az USA még nem egészen jutott tovább

Pulisic gálája után: az USA még nem egészen jutott tovább

A kanadaiak már továbbjutottak, az USA-nak és Mexikónak még várnia kell a katari vb-jegyek tekintetében

Kanada vasárnap a Jamaika elleni 4-0-s győzelemmel megszerezte a jegyét Katarba, és ezzel véget vetett az 1986-ban kezdődött szárazságnak. Az USA és Mexikó valószínűleg követni fogja – de még nem jött el az ideje.

Mert győzelmeik után az ősriválisok szinte már tervezhetik a téli kirándulást, míg Costa Rica valószínűleg a rájátszásba kerül, ha szerdán befejeződik a CONCACAF-csoport utolsó játéknapja.

Négy gól a szünet előtt

Az USA kényelmes, 5-1-es győzelmet aratott Orlandóban Panama felett. A pálya kiemelkedő embere az ex-dortmundi profi Christian Pulisic volt három góllal, köztük két büntetővel. Paul Arriola és Jesus Ferreira is betalált a Gregg Berhalter csapatának fergeteges első félidőben (4:0).

Mexikó eközben 1-0-ra legyőzte Hondurast, a 70. percben az Ajax Amsterdam játékosa, Edson Alvarez törte meg a varázst. Mindkét válogatottnak – egyenként 25 ponttal – három ponttal kevesebbje van, mint a listavezető Kanadának. Costa Rica, amely 2-1-re nyert El Salvadorban, 22 ponttal követi a negyedik helyen.

Új-Zéland vagy a Salamon-szigetek ellen

Az észak- és közép-amerikai selejtezőkben az első három csapat biztosította a jegyét a katari világbajnokságra. A negyedik helyezettnek a rájátszásba kell jutnia egy óceániai csapat ellen. Az ellenfél szerdán dől el Új-Zéland és a Salamon-szigetek között.

Costa Rica és az USA szerdán találkozik egymással. Az USA jobb gólkülönbséggel rendelkezik, és megengedheti magának, hogy hat gólnál kevesebbel veszítsen. Mexikó három góllal jobb gólkülönbséggel rendelkezik, mint Costa Rica, és a torna végén El Salvadorral játszik majd.