понеделник, април 29, 2024
HomePremier LeagueПалмър с гривна в продължението: Челси драматично победи Ман Юнайтед с 4:3

Палмър с гривна в продължението: Челси драматично победи Ман Юнайтед с 4:3

В един луд мач ФК Челси постигна късна победа срещу Манчестър Юнайтед. Палмър вкара брас в края на времето за спиране, за да осигури първата победа на „сините“ над „червените дяволи“ от 2017 г. насам

В края на 31-ия ден от мача Висшата лига можеше да предложи абсолютна класика на английския футбол: В четвъртък вечер ФК Челси беше домакин на Манчестър Юнайтед и се стремеше към първата си победа срещу Червените дяволи от 2017 г. насам. Треньорът на Челси Маурисио Почетино предпочете да не прави промени в първата си единайсеторка след равенството 2:2 срещу Бърнли. От друга страна, треньорът на Юнайтед Ерик тен Хаг направи три промени в сравнение с равенството 1:1 в Брентфорд. Магуайър замени контузения Линдельоф, а Каземиро и Антони влязоха на мястото на МакТоминей и Рашфорд (и двамата на пейката).

Челси повежда рано с 2:0

Първата пукнатина в мача се случи само след четири минути: След загуба на владението от страна на младия Майноо сините бързо превключиха на скорост и Густо подаде от дясното крило към свободния Галахър на гърба. Неговият директен удар попадна в мрежата и даде аванс на Челси, въпреки че вратарят на Юнайтед Онана не изглеждаше добре (4-та минута).

И „сините“ продължиха в същия дух: Мъдрик първо пропусна от дистанция в 9-ата минута да направи 2:0, но малко след това трябваше да се разпише от бялата точка. Антони беше съборил Кукурела в наказателното поле, Палмър му благодари и с дузпа увеличи преднината на Челси (19′). До този момент от страна на Юнайтед нямаше какво да се види, като Дизаси дори имаше възможност да вкара трети гол. Защитникът обаче от непосредствена близост постави удара си с глава над вратата (25′).

Юнайтед обърнаха мача

Пропуснат шанс, който скоро щеше да се реваншира: Само малко по-късно таблото на „Стамфорд Бридж“ показваше резултата 2:2. Първо Гарначо се възползва от грешка на Кайседо и вкара изравнителния гол (34′), а след това капитанът на Юнайтед Бруно Фернандес кимна от близко разстояние в мрежата на Далот (39′). Вторият допуснат гол удължи безславната серия на „сините“, които вече бяха допуснали поне два гола в шестия си пореден състезателен мач. Въпреки това все още не беше дошло полувремето и Галахър отново удари гредата за домакините, когато изтекоха пет минути от прекъсването (45.+5).

Второто полувреме също започна на бързи обороти, като и двете защити на няколко пъти бяха изправени пред сериозни проблеми. Джаксън от Челси имаше най-добрата възможност в началната фаза на второто полувреме, но силният му удар беше спасен от Онана (52′). След това гостите отново можеха да ликуват: Антони с удар извън наказателното поле намери Гарначо, който с глава оформи крайния резултат в полза на „червените дяволи“ (67′).

След това сините отново се бореха, но домакините рядко намираха път през компактната защита на Юнайтед. Палмър отново застраши с нахален опит за удар от пряк свободен удар от малък ъгъл, но Онана беше на мястото си (73′).

Безсмислено продължение: двойният удар на Палмър донесе победата на Челси

Така Челси трябваше да изчака до продълженията, но те бяха тежки. След като „сините“ дълго време почти не представляваха заплаха, Мадуеке отново раздвижи играта. С бърз бяг жокерът премина покрай Далот и беше съборен в наказателното поле – съдията Джаред Джилет отново посочи бялата точка (90.+7). Палмър отново се намеси от бялата точка и младокът отново запази хладнокръвие, за да вкара знаменитото 3:3 (90.+10). Но това още не беше свършило: последният корнер в единадесетата (!) минута на продължението трябваше да реши мача: Енцо Фернандес намери Палмър, чийто отразен удар попадна в задната част на мрежата – 4:3 за сините (90.+11).

В края на мача ФК Челси успя да отпразнува първата си победа срещу Манчестър Юнайтед от 2017 г. насам и да се доближи до Червените дяволи в таблицата. Докато „сините“ ще гостуват на клуба от дъното на класирането Шефилд Юнайтед следващата неделя (18:30 ч.), Ман Юнайтед ще приеме претендента за титлата Ливърпул два часа по-рано