hétfő, április 29, 2024
HomePremier LeaguePalmer bravúrja a késleltetett játékidőben: a Chelsea drámai módon 4-3-ra verte a...

Palmer bravúrja a késleltetett játékidőben: a Chelsea drámai módon 4-3-ra verte a Man Unitedet

Egy őrült mérkőzésen az FC Chelsea késői győzelmet aratott a Manchester United ellen. Palmer a késői játékidőben szerzett duplájával a Kékek 2017 óta először nyertek a Vörös Ördögök ellen

A 31. játéknap végén a Premier League az angol labdarúgás abszolút klasszikusát kínálta: Az FC Chelsea csütörtök este a Manchester Unitedet fogadta, és 2017 óta az első győzelmükre hajtottak a Vörös Ördögök ellen. A Chelsea edzője, Mauricio Pochettino úgy döntött, hogy a Burnley elleni 2-2-es döntetlen után nem változtat az első tizenegyén. A United edzője, Erik ten Hag ezzel szemben három változtatást eszközölt a Brentford elleni 1-1-es döntetlenhez képest. Maguire a sérült Lindelöf helyére lépett, míg Casemiro és Antony McTominay és Rashford (mindketten a kispadon) helyére érkezett.

Chelsea korán 2-0-ra vezet

A játéknak már négy perc után megvolt az első krakkója: A fiatal Mainoo labdavesztését követően a Kékek gyorsan sebességet váltottak, Gusto pedig a jobb szélről a szabadon álló Gallagherhez passzolt hátulról. Közvetlen lövése a hálóban landolt, így a Chelsea korán vezetést szerzett, bár a United kapusa, Onana nem nézett ki jól (4. perc).

És a Kékek ugyanígy folytatták: Mudryk a 9. percben előbb távolról lőtt mellé 2-0-ra, de nem sokkal később a pontrúgásból is jött. Antony hozta le Cucurellát a büntetőterületen belül, Palmer megköszönte, és büntetővel növelte a Chelsea előnyét (19′). A Unitedtől addig nem sok mindent lehetett látni, Disasinak még a harmadik gólra is volt esélye. A védő azonban fejesét közelről a kapu fölé helyezte (25′).

United megfordítja a meccset

Egy kihagyott lehetőség, ami hamarosan megbosszulta magát: Nem sokkal később már 2:2-t mutatott az eredményjelző a Stamford Bridge-en. Előbb Garnacho használta ki Caicedo hibáját és szerezte meg az egyenlítő találatot (34′), majd a United csapatkapitánya, Bruno Fernandes bólintott be Dalot keresztlabdáját közelről (39′). A második bekapott góllal meghosszabbították a kékek dicstelen sorozatát, akik immár hatodik egymást követő versenymérkőzésükön kaptak legalább két gólt. Azonban még mindig nem volt félidő, és Gallagher ismét a kapufát találta el a hazaiak részéről, amikor letelt az öt perc a hosszabbításból (45.+5).

A második félidő is pörgősen indult, mindkét védelemnek többször is komoly gondot okozott. A második félidő nyitó szakaszában a Chelsea játékosa, Jackson előtt adódott a legnagyobb lehetőség, de erős lövését Onana hárította (52′). Ezt követően ismét a vendégek ünnepelhettek: Antony szöglet utáni keresztlabdája Garnachót találta meg, aki a Vörös Ördögök javára fejelt (67′).

A kékek ezután ismét küzdöttek, de a hazaiak ritkán találtak utat a kompakt United-védelmen. Palmer ismét veszélyt jelentett egy éles szögből elvégzett szabadrúgásból elvégzett pimasz próbálkozással, de Onana résen volt (73′).

Őrületes késleltetés: Palmer duplájával a Chelsea győzött

Azért a Chelsea-nek egészen a hosszabbításig kellett várnia, de ez kemény volt. Miután a Kékek sokáig alig jelentettek veszélyt, Madueke ismét megpendítette a lendületet. A joker gyors futással megelőzte Dalotot, majd a büntetőterületen belül lehozták – Jarred Gillett játékvezető ismét a pontra mutatott (90.+7). Palmer ismét a leshatárról lépett ki, és a fiatalember ismét higgadt maradt, hogy megszerezze az ünnepelt 3:3-at (90.+10). De még nem volt vége: egy utolsó szöglet a hosszabbítás tizenegyedik (!) percében eldöntötte a mérkőzést: Enzo Fernandez találta meg Palmert, akinek a lecsorgó labda a hálóba vágódott – 4:3 a kékeknek (90.+11).

A mérkőzés végén az FC Chelsea 2017 óta először ünnepelhetett győzelmet a Manchester United ellen, és közelebb került a Vörös Ördögökhöz a tabellán. Míg a Kékek jövő vasárnap (18.30) a kieső helyen álló Sheffield Unitedet fogadják, addig a Man United két órával korábban a címvédő Liverpoolt