вторник, април 30, 2024
HomePremier LeagueПобеда на труда срещу клуба от дъното на класацията Шефилд: Ливърпул защитава...

Победа на труда срещу клуба от дъното на класацията Шефилд: Ливърпул защитава първото място

Ливърпул заслужено спечели с 3:1 срещу дъновисткия Шефилд Юнайтед и остана на върха в класирането. След автогола на Брадли Мак Алистър отново изведе „червените“ на пътя на победата с мечтан гол

Юрген Клоп беше без контузения бивш играч на Щутгарт Ендо срещу намиращия се в дъното на таблицата Шефилд Уензди. Иначе мениджърът Юрген Клоп заложи на обичайните лица: Луис Диас и Дарвин започнаха заедно със Салах. Мак Алистър оформи полузащитата заедно с Гравенберх и Шобошлай, други двама добре познати специалисти от Бундеслигата.

МакАйте дава ранна преднина на аутсайдерите

Като твърд фаворит червените трябваше да изтърпят трудни начални минути. По-малко от минута по-късно Шефилд имаше чудесен шанс да поведе, но Макати беше отказан от Келехер. След това Ливърпул пое контрола върху играта и заигра обичайния си доминиращ футбол

Дарвин се наложи с 1:0

Екипът на Клоп излъчваше ентусиазъм за игра и многократно комбинираше напред на скорост: Салах (6-и, 14-и) на два пъти беше близо до гол, а малко по-късно Дарвин направи 1:0: Уругваецът тръгна към вратаря Гърбич още в началото и блокира опита му да изчисти, което позволи на топката да се промуши в мрежата (17-и).

Червените продължиха да се борят и натиснаха за втори гол. На този етап Шефилд Юнайтед почти не успяваше да се освободи и имаше късмет, че удари на Дарвин (21), Мак Алистър (34) и Грейвънбърч (42) не намериха път към мрежата. Отборът от дъното на таблицата от време на време сам правеше пропуски, но те не доведоха до гол.

Автогол на Брейдли върна Шефилд в играта

Първият гол след подновяването на играта принадлежеше на червените, като Салах не успя да преодолее Гърбич от дистанция (49′). В другия край обаче именно аутсайдерите изравниха от нищото: Брадли нещастно насочи удар с глава на Хамърс през краката на Келър и в собствената му врата (58′).

Следният мечтан гол на Мак Алистър

Ливърпул се нуждаеше от малко по-малко от четвърт час, за да се възстанови от гола. След това обаче играчите на Клоп се върнаха към атаките си и създадоха шансове: Робъртсън първо пропусна с директен удар (75′), а само минута по-късно Мак Алистър върна „червените“ на победния път: аржентинецът изстреля топката красиво в ъгъла от около 17 метра.

В заключителните етапи Ливърпул контролираше всичко и имаше няколко възможности да увеличи преднината си: Единствено резервата Гакпо се възползва от шанса си и вкара с глава след центриране на Робъртсън, за да реши мача (90′). След като в сряда Арсенал изпревари „червените“ с победа над Лутън с 2:0, сега хората от „Анфийлд Роуд“ се върнаха на върха в таблицата

Непознати съперници очакват и двата отбора през следващия уикенд. Червените гостуват на Манчестър Юнайтед в неделя (16:30 ч.), а Остриетата се изправят срещу Челси два часа по-късно.