вторник, април 30, 2024
HomePremier LeagueГолът на Авоний идва твърде късно: Арсенал печели в Нотингам

Голът на Авоний идва твърде късно: Арсенал печели в Нотингам

ФК Арсенал постигна втора поредна победа във Висшата лига с гостуването си на Нотингам Форест. Габриел Жезус бе титуляр през второто полувреме

Микел Артета се стремеше към втора поредна победа с ФК Арсенал след победата с 5:0 над Кристъл Палас – и направи две промени спрямо разгромната победа през уикенда: Хаверц се премести на пейката, както и Тросард. Смит Роу и Габриел Мартинели получиха право да започнат.

Нуно Еспирито Санто направи три промени в сравнение с равенството 0:0 срещу Бристол Сити в турнира за Купата на Англия: Тофоло, Гибс-Уайт и Уилямс замениха Нуно Таварес, Йейтс и Хъдсън-Одой. Треньорът подготви отбора си за дефанзивна битка. От самото начало Нотингам застана дълбоко и позволи на Арсенал да владее топката. В последната третина и в близост до наказателното поле „трикольорите“ успешно се стегнаха и Арсенал трудно стигаше до вратата и създаваше шансове.

Арсенал до голяма степен е безобиден

Габриел Жезус пропусна първата добра възможност. Бразилецът насочи топката малко над вратата от близко разстояние и под натиск (14′). Габриел Мартинели (23) и Смит Роу (30) имаха още шансове, удар на Сака беше отразен малко встрани от вратата (44), но стражът на Нотингам Търнър рядко се налагаше да действа.

От друга страна, Нотингам се съсредоточи почти изцяло върху работата си в защита. Ако имаше някакво движение напред, то беше чрез бързи смени на играчите. Отново и отново Ууд беше целта в центъра на атаката. Все пак Данило имаше най-добрия шанс, когато стреля над вратата на гостите от разстояние (42′).

Габриел Жезус вкара гол от остър ъгъл

През първото полувреме Арсенал владееше 81% от топката, но въпреки това създаде само няколко шанса. Картината се промени след почивката: Нотингам дръзна да излезе малко по-напред, а Арсенал намираше все по-добри пътища към наказателното поле на домакините.

Габриел Жезус се превърна в ключов играч в мача: първо бразилецът удари гредата от няколко метра (57′). Осем минути по-късно той бе по-успешен, като вкара от воле на Зинченко и даде преднина на „артилеристите“. Той преодоля Търнър с удар с крак от остър ъгъл (65′).

Сака с 2:0 – Ауония отново направи мача вълнуващ

Първо стълб, после гол, после асистенция: Габриел Жезус беше решаващ в мача. Сака завърши пресичането му с нисък удар, за да направи резултата 2:0 (72′). Арсенал трябваше да трепери в заключителните етапи, тъй като Ауоний вкара изравнителното попадение (89′). Въпреки това артилеристите оцеляха в продълженията и резултатът остана 2:1 – втора поредна победа на Арсенал

Нотингам гостува на АФК Борнемут в неделя (15:00 ч.). Малко след това (17:30 ч.) Арсенал е домакин на ФК Ливърпул в сблъсък от горната част на таблицата.