сряда, май 1, 2024
HomePremier LeagueЛисици без отговор: Арсенал печели уверено срещу Лестър

Лисици без отговор: Арсенал печели уверено срещу Лестър

С победата над Лестър Сити с 2:0 ФК Арсенал се върна на мястото си в Шампионската лига в неделя вечер. Също така, защото Аарон Рамсдейл хвана няколко пъти в решителната фаза.

Треньорът на Арсенал Микел Артета заложи на същата стартова единайсеторка след победата с 3:2 в Уотфорд.

Треньорът на Лестър Брендън Роджърс направи четири промени в сравнение с победата над Рен с 2:0 в Конферентната лига, като Перейра, Мадисън, Менди и Ихеаначо започнаха на мястото на Джъстин, Тилеманс, Ндиди и Дака.

В един много интересен мач артилеристите започнаха силно и поведоха още в 11-ата минута чрез Томас, който за малко да се размине с попадение, когато удари напречната греда (18-ата). Домакините отново и отново оказваха натиск върху „лисиците“ по крилата, но пропуснаха да вкарат втори гол чрез Мартинели (21-ви).

Ramsdale спаси Gunners на почивката

Leicester първоначално се бореше да поддържа темпото и темпото на домакините, но все повече се натискаше и доминираше в играта в последните 15 минути: първо Барнс завърши отблизо, но Рамсдейл спаси (24), а след това вратарят нямаше късмет да види как Уайт спасява Мадисън по-малко от 60 секунди по-късно (25). След малко повече от половин час Рамсдейл отново бе в центъра на вниманието, когато направи великолепно спасяване от Барнс, за да запази резултата 1:0 (36-и) – затова и преднината на полувремето остана.

През второто полувреме домакините започнаха по-активно и съответно имаха първата възможност чрез Сака, която Шмайхел предотврати (51.). Малко след това обаче артилеристите добавиха още, след като при поредния голям шанс (55-и) ръката на Сьойюнчу беше върху топката, а Лаказет уверено реализира дузпата след проверка на VAR (59-и).

Арсенал се справя уверено

Лисиците обаче не се отказаха отначало и за малко да пропуснат непосредствената връзка в 66-ата минута, когато Тирни се намеси в последния момент. След това обаче добрата реакция на гостите след втория гол се изпари. Арсенал доиграваше мача, а Лестър вече не можеше да създаде реална опасност. Вместо това домакините пропуснаха шанс за трети гол чрез Смит Роу (82-ра минута). Резултатът остана 2:0 и Арсенал се върна на четвърто място, докато Лестър остана в средата на таблицата.

Огнестрелците сега ги очаква истинско шоу: ФК Ливърпул гостува в Лондон в сряда (21.15). На следващия ден (18.45 ч.) Лестър пътува до Рен за втория четвъртфинален мач в Конферентната лига.