четвъртък, април 18, 2024
HomeLa LigaДембеле блести: Барса печели безпроблемно срещу Осасуна

Дембеле блести: Барса печели безпроблемно срещу Осасуна

ФК Барселона лесно се справи със задължителната си задача срещу КА Осасуна и за пореден път доказа силната си форма. Каталунците спечелиха категоричната победа с 4:0 с изключително първо полувреме – благодарение и на Усман Дембеле и Пиер-Емерик Аубамеянг.

Игрив, решителен и сигурен в топката: Барселона блесна през първите 45 минути срещу аутсайдера Осасуна. Феран Торес даде преднина на каталунците, които бяха започнали с Аубамеянг, Дембеле, Гави, Бускетс, Пике и Дани Алвеш вместо Депай, Траоре, де Йонг, Нико, Араужо и Дест след равенството 0:0 срещу Галатасарай в последния 16-и кръг на Лига Европа, само след 14 минути. Преди това Начо Видал събори Гави в наказателното поле.

JСедем минути по-късно новодошлият играч на Манчестър Сити се разписа, след като получи чудесен пас от Дембеле и покачи на 2:0. Доставчикът на асистенцията продължи да прави изключително креативно и живо впечатление – и вкара втория си гол в 27-ата минута: Аубамеянг – друго ново попълнение през зимата – прокара кръст на Дембеле. Решението на мача беше взето за по-малко от половин час. А „само“ три гола бяха почти ласкателни за претоварената Осасуна. В резултат на това „Барса“ на Хави малко свали педала на газта.

През второто полувреме каталунците не демонстрираха голям настъпателен устрем. Предполагаемото 4:0 за Пике не бе зачетено заради положение на офсайд на ветерана, който изигра 600-ия си мач за Барселона (55 г.). Четвъртият гол обаче тепърва предстоеше: След пас от Дембеле резервата Рики Пуиг не успя да уцели Ерера с удара си пред наказателното поле, но след това запази хладнокръвие при последвалия удар (75-ата минута).

По този начин ФК Барселона продължи впечатляващата си серия – около четири поредни требъла в Ла Лига – и се изкачи на трето място. В четвъртък им предстои втори мач от Лига Европа в Истанбул (18:45 ч.), а в неделя (21:00 ч.) – Класико в Реал Мадрид.