szombat, április 27, 2024
HomeSerie AZsinórban tizenkettedik győzelem: Két debreceni gól elég a Serie A non plus...

Zsinórban tizenkettedik győzelem: Két debreceni gól elég a Serie A non plus ultra Inter számára

Az Inter Milan 2023. december 20. (!) óta nem veszített tétmérkőzést – ez a tény a Serie A 27. játéknapjának végén is igaz. A szuverén listavezető azonban a frissen feljutott CFC Genoa elleni összecsapáson is küszködött. A végén azonban egy munkás győzelem lett belőle, többek között egy hosszabbított csúcssorozattal

Ez elképesztő, hogy az Inter Milan milyen magabiztos, domináns és sikeres ebben a szezonban. Ez látszott a Serie A 27. játéknapjának végén is, a feljutott CFC Genoa a tabella középmezőnyében tanyázik.

A genovaiaknak először is saját bőrükön kellett megtapasztalniuk, hogy mennyire áthidalhatatlan a Milan védelme (az első 26 bajnoki mérkőzésen mindössze tizenkét gólt kaptak – ez a legjobb mutató Európa öt legjobb bajnokságában). Egy kiegyenlített nyitószakasz után, amelyben a vendégek jól kezdtek, a csatár Retegui volt az, aki kihagyta az 1-0-s lehetőséget. Sabelli remek keresztlabdája után az olasz válogatott játékos nem tudott közelről a kapus Sommer remek védésének köszönhetően a kapuba fejjelni (25. perc).

Az egész első félidőben nem volt átjárás Retegui & Co. előtt.

Asllani és Alexis gólbemutatót ünnepel

És a Nerazzurri támadása, amely eddig 67 gólt szerzett (ami szintén a legjobb az európai top öt bajnokságban)? Az első néhány perc kezelhető, kevés eszprittel, kevés átütőerővel és kevés befejező képességgel tarkított első percek után találtak magukra.

Előbb Dimarco kétségbeesett Martinez kapus nagyszerű reflexmozdulatán – és valószínűleg ő is szabálytalan volt (15.), majd Barella egy szép ziccer után a keresztlécet találta telibe egy röplabdával (23.). De legyen így, gondolták magukban az Interisti. Mert a 30. percben a favoritok megszerezték a vezetést, és először nyújtottak nagyon szép bemutatót: Barella finom indítása után a kissé lemaradt Lautaro Martinez felvette a labdát, és a megfelelő pillanatban remekül vágta Asllani útjába. A 21 éves albán-olasz labdarúgó nem vesztegette az idejét a Genoa büntetőterületen belül, és a keresztléc alá vágta a labdát.

Nem sokkal később Barellát is jól szolgálta ki a játékvezető, de az ezt követő lapos lövése a bal szélső kapufát találta el (34′). Mivel azonban ellenfele, Frendrup ugyanebben a pillanatban túlságosan meglökte, büntetőt ítéltek – amit a VAR is felülvizsgált. Alexis Sanchez lépett oda a pontra, és borotvaéles pontossággal a jobb sarokba értékesítette. A chileinek, aki csak tavaly nyáron tért vissza a lombardokhoz az Olympique Marseille-től, és az 1:0 gólt szerző Asllaninak (16-szoros albán válogatott) ez volt az első gólja a szezonban – és megérdemelt 2:0 a szünetben.

Érdekes módon a büntetőjelenetről később mutattak egy felülnézetből készült felvételt az érintett játékosok mögül, amelyen egyértelműen látszik, hogy Frendrup játszotta meg a labdát. Egyértelmű és nagyon jó blokkolás. Rossz döntés volt tehát – pech a Genoa számára

Előbb Vasquez, majd Retegui hibázik

Aki azt hitte, hogy a liguriaiak beletörődnek a sorsukba, az tévedett. Az „Il Grifone” (A griff) becenévre hallgató csapat továbbra is jól tartotta magát, még akkor is, ha Alexis Sanchez kihagyta a bravúr lehetőségét (52′), Mkhitaryan pedig egy túl középre tartó távoli lövéssel nem tudta legyőzni Martinez kapust (szintén 52′). Két perccel később azonban eljött az idő, és az esélytelenebbek meg is lettek jutalmazva: a genovai Vasquez egy előreívelés után hatalmas röplabdát lőtt, és a jobb alsó sarokba találta el az 1-2-es végeredményt, Sommer esélytelenül védett. Az FC Internazionale több mint 500 perc után először kapott hazai gólt

A milánóiak ugyan nem tűntek túlságosan sokkosnak a gól után, de időnként tűzzel játszottak. És a szerencse is melléjük állt: a joker Vitinha 2:2-re szépítő, erőteljes befejezését offside miatt érvénytelenítették (66′), míg Retegui fejelhetett tisztán, és éppen csak célt tévesztett (74′). Ez azonban nem volt elég, csak egy utolsó keresztlabdát nem tudtak tisztán kezelni, mert két CFC-játékos nem egyeztetett (90.+2).

Így az Inter, amelynél Thuram, Barella és Arnautovic ugyan előbb fejjel, de kihagyta a 3:1-et, egymás után tizenkettedik versenysikerét jegyezte – egy munkásan három pontot érő győzelemmel. A szinte biztos új bajnok így a tabella élén immár 15 pontra növelte előnyét az „üldöző” Juventus (keserű 1:2 Nápolyban) előtt.