HomeBundesligaXabi Alonso ötlete? Így gyakorolnak nyomást a Bayernre a pótselejtezők

Xabi Alonso ötlete? Így gyakorolnak nyomást a Bayernre a pótselejtezők

A futballban minden eszköz előnyt jelent. Leverkusenben még a tartalék labdák is nyomást gyakorolnak. De más klubokkal ellentétben a Bayer 04-nek még nem sikerült teljesen kihasználnia az

-ban rejlő taktikai lehetőségeket.
A Bayer 04 Leverkusen egy olyan csapat, amely szereti kifárasztani az ellenfeleit. Xabi Alonso csapata a labdabirtoklásos futballt és a passzok sebességét használja arra, hogy kifárassza az ellenfeleit, arra kényszerítve őket, hogy addig fussanak, amíg nem keletkezik hely vagy passz. És ekkor a ligaelső nagyszerű egyéni kvalitásaival lecsap

A rombolós megközelítés kudarcot vall

Egy részlet, amely segít a Bayer. De a gyári klub még messze nem merítette ki ennek a stilisztikai eszköznek a lehetőségeit. A Holstein Kiel és a HSV (4-2) szombati másodosztályú mérkőzésén például az első félidőben három labdát helyeztek el egymástól néhány méterre az oldalvonalon a hamburgi büntetőterület közelében, hogy a Holstein szakemberei gyorsan folytathassák a játékot. A félidő után, amikor 2-0 volt az állás a hazaiak javára, már csak egy labda állt rendelkezésre ezen a ponton, ami bőven elég volt.

Leverkusenben az eredménytől függetlenül egyenletesen oszlott el a labda a 90 perc során. Meglátjuk, hogy a Bayer és Xabi Alonso erősebb ellenfelek ellen is alkalmazni fogja-e ezt a taktikát