szerda, május 15, 2024
HomeTennisATP Finals: Sinner megnyerte első meccsét Djokovic ellen

ATP Finals: Sinner megnyerte első meccsét Djokovic ellen

Fanok kedvence Jannik Sinner második mérkőzését is megnyerte az ATP Finals csoportjában. A 22 éves olasz játékos 7:5, 6:7 (7:5), 7:6 (7:2) arányban győzte le a világelső szerb Novak Djokovicot egy nagy tétre menő mérkőzésen kedden késő este Torinóban, ezzel első győzelmét ünnepelhette a Djokovic elleni negyedik találkozóján. Sinner a második meccslabdáját csak éjfélkor, 3:09-nél váltotta gólra

Ez azt jelenti, hogy a zárónap előtt még bármi lehetséges a csoportban. Csütörtökön Sinner és a dán a Boris Becker által edzett Holger Rune-nal találkozik, aki kedden kihasználta Stefan Tsitsipas sérülés miatti korai visszalépését. A görög mindössze 17 perc után, 2-1-es hátrányban, hátproblémák miatt volt kénytelen feladni a mérkőzést, így csütörtökön nem játszhatja le a döntő mérkőzését.

Helyére a lengyel Hubert Hurkacz érkezik, aki Djokovic ellen lép pályára, de esélye sincs a továbbjutásra. Sinner (2-0), Rune (1-1) és Djokovic (1-1) küzd a

elődöntőbe jutásért.

„Sajnálom a nézőket „

Djokovic sem tűnt jó formában a Sinner elleni várva várt összecsapásra. A világelső szokatlanul sok hibát vétett, és a második szettben a nyakát is kezelni kellett. Sinner eközben maga is bajba került időnként, de a második szettben korán elveszítette a döntést. A harmadik szettben is átvette a vezetést, mielőtt Djokovic ismét visszavágott. A döntő játszmában azonban Sinner bebiztosította a tökéletes győzelmet, amit a szurkolók a

meccs után ünnepeltek.

A közönség füttyszóval nyugtázta Tsitsipas gyors búcsúját. „Természetesen nem így akartam megnyerni a meccset” – mondta Rune a mérkőzés után. „De már az első adogatásánál látszott, hogy valami nem stimmel” – tette hozzá a dán. Tsitsipas a kapituláció után azt mondta, hogy „szörnyű fájdalmat” érzett a hátában. „Sajnálom a nézőket, de nem tudtam folytatni” – mondta a görög