szombat, április 27, 2024
HomeFootballUtolsó másodperc: Bellingham mentette meg Anglia döntetlenjét Belgium ellen

Utolsó másodperc: Bellingham mentette meg Anglia döntetlenjét Belgium ellen

Englia csak hajszál híján megúszta zsinórban második hazai vereségét. Belgium ellen a hazaiak komoly hibát vétettek hátul, elöl pedig pazaroltak – amíg Jude Bellingham a segítségükre nem sietett

Rotáció volt a napirend Gareth Southgate angol edző és társa, Domenico Tedesco számára a legutóbbi tesztek után. Míg a Három Oroszlán a Brazília elleni 1-0-s döntetlent szerette volna hazai győzelemmel folytatni, addig a Vörös Ördögök szerették volna jóvátenni az Írország elleni 0-0-s döntetlen során nyújtott, nagyrészt ötlettelen teljesítményt.

És a Wembleyben valóban a vendégek nyitották meg a gólok sorát alig több mint tíz perc után: Pickford engedett meg magának egy nagy jelentőségű rossz passzt, amit Tielemans büntetett, és 1-0-ra alakította az állást (11′) – igaz, ez csak néhány percig tartott. Vertonghen Toney elleni szabálytalansága után a játékvezető a pontra mutatott, a támadó pedig maga is betalált (17′). A Brentford FC támadójának első nemzetközi gólja

Tielemans és Lukaku bünteti Anglia kihagyásait

Miután Pickford első védését védte Doku (20′), Southgate csapata egyértelműen átvette a játék irányítását, és 2-1-es vezetést nyomott. Amikor Debast centikkel került egy öngól mellé (26′), majd Bowen debütáló gólját a Háromoroszlánosok színeiben les miatt érvénytelenítették (27′), az angolok még kétszer pechesek voltak, mielőtt ismét a saját tehetetlenségük került előtérbe.

A Real Madridban eddig hihetetlenül eredményes Bellingham (28 fellépésen 20 gólt szerzett a Real Madridban) óriási lehetőséget hagyott ki egy szinte már esedékes második gólt (33′), mielőtt egy újabb védelmi hiba miatt ismét a belgák kerültek volna előnybe. Dunk megzörrent a felfutó Lukaku leheletétől, és eladta a labdát, amire a „Big Rom”, ahogy a szigetországban a fizikalitásáról és erejéről ismerik, ezután megmutatta a lágyabbik oldalát: bal lábbal simította a labdát Tielemanshoz, aki a félidőre 2:1-re szépített (36′).

Bellingham hagyja fellélegezni a Háromoroszlánosokat a rengeteg lehetőség után

A második félidőt, amelyet Anglia a demenciára való figyelemfelhívás érdekében nevek nélkül játszott a mezén, kezdetben a hazaiak egyenlítési törekvései uralták. Toney (52.) és Bowen (63.), akik mindketten nem tudták legyőzni Sels-t, valamint Bellingham (58.) azonban elszalasztották az első lehetőségeket, hogy kihasználják a Három Oroszlán nyomulását. A kezdő tizenegyben debütáló Mainoo járt a legközelebb, de Sels ismét résen volt, és hárított (66.).

A záró szakaszban némileg kiegyenlítődött a játék. Bár Gareth Southgate bevetette támadásban Maddisont, Gordont és Watkinst, ez sokáig nem hozott eredményt. Egyedül Foden előtt adódott még egy lehetőség (79′), majd egészen a hosszabbításig kellett várni, hogy újra felpörögjön a játék: előbb az ex-Hertha embere, Lukebakio hagyott ki nagy lehetőséget, hogy egy ellentámadás után eldöntse a meccset (90′). +1), mielőtt Bellingham utolsó lövése a 90. +5. percben megakadályozta Belgium első győzelmét Angliában, és megakadályozta, hogy a Háromoroszlánosok 2013 óta először (0:2 Chile ellen és 0:1 Németország ellen) egymás után két hazai meccset is elveszítsenek.