неделя, април 28, 2024
HomeFootballПоследната секунда: Белингъм спасява равенството на Англия срещу Белгия

Последната секунда: Белингъм спасява равенството на Англия срещу Белгия

Англия едва се спаси от второ поредно домакинско поражение. Срещу Белгия домакините допуснаха сериозна грешка отзад и бяха разточителни в предни позиции – докато Джуд Белингъм не се притече на помощ

Ротацията беше на дневен ред за треньора на Англия Гарет Саутгейт и неговия опонент Доменико Тедеско след последните тестове. Докато „Трите лъва“ искаха да последват равенството 1:0 срещу Бразилия с домакинска победа, „червените дяволи“ искаха да се реабилитират за до голяма степен невдъхновяващото представяне при равенството 0:0 срещу Ирландия.

И гостите наистина откриха резултата на „Уембли“ след малко повече от десет минути: Пикфорд си позволи моментна грешка, която Тилеманс наказа, правейки 1:0 (11′) – въпреки че това продължи само няколко минути. След фаул на Вертонген срещу Тони съдията посочи бялата точка и нарушителят сам си отбеляза гол (17′). Първи международен гол за нападателя на ФК Брентфорд

Тилеманс и Лукаку наказаха пропуските на Англия

След като Пикфорд направи първото си спасяване срещу Доку (20′), отборът на Саутгейт явно пое контрола върху мача и натисна, за да поведе с 2:1. Когато Дебаст бе на сантиметри от това да си отбележи автогол (26′), а дебютният гол на Боуен за „Трите лъва“ бе отменен заради засада (27′), англичаните нямаха късмет още два пъти, преди собствената им неспособност отново да се прояви.

Белингам (20 гола в 28 участия за Реал Мадрид), който до момента е толкова невероятно плодовит за Реал Мадрид, пропусна огромен шанс да вкара почти закъснял втори гол (33′), преди нов пропуск в защитата да върне белгийците напред. Дънк беше стреснат от дъха на връхлитащия Лукаку и подари топката, при което „Големият Ром“, както е известен на острова заради физиката и силата си, показа и по-меката си страна: с левия крак той потупа топката към Тилеманс, който вкара за 2:1 на полувремето (36′).

Белингъм позволи на „Трите лъва“ да въздъхнат с облекчение след поредица от шансове

Второто полувреме, което Англия изигра без имена на фланелките си, за да привлече вниманието към деменцията, първоначално бе доминирано от усилията на домакините да изравнят. Тони (52) и Боуен (63), които не успяха да преодолеят Селс, и Белингъм (58) обаче пропуснаха първите възможности да се възползват от натиска на „Трите лъва“. Майноо, който дебютира в стартовата единайсеторка, беше най-близо, но Селс отново беше на крачка и спаси (66).

В заключителните етапи играта се изравни донякъде. Въпреки че Гарет Саутгейт включи Мадисън, Гордън и Уоткинс в атака, това дълго време не се отплащаше. Само Фоден имаше още един шанс (79′), след което трябваше да мине чак до продълженията, за да се раздвижи отново играта: Първо бившият играч на Херта Лукебакио пропусна страхотен шанс да реши мача след контраатака (90′). +1), преди последното попадение на Белингам в 90+5-ата минута да предотврати първата победа на Белгия в Англия и да попречи на „Трите лъва“ да загубят два поредни домакински мача за първи път от 2013 г. насам (0:2 срещу Чили и 0:1 срещу Германия).