szombat, április 27, 2024
HomeFootballEgy öngólnak köszönhetően: Liechtenstein véget vetett rekordméretű vereségsorozatának

Liechtenstein végre maga mögött hagyta a nemzetközi labdarúgás leghosszabb vereségsorozatát. Az ellenfél is segített

Már csak nagyon kevesen emlékezhetnek 2021. szeptember 8-ra. Egy olyan nap, mint sok más, minden nagyobb esemény nélkül. Ugyanakkor ez volt az a nap is, amikor Liechtenstein utoljára nem kapott ki nemzetközi mérkőzésen. A világbajnoki selejtezők keretében a hercegség 1-1-es döntetlent ért el Örményországban. A kelet-európaiak a korábbi Dortmund-játékos Henrikh Mkhitaryan révén az első félidő (45.+5) hosszabbításában szereztek vezetést, míg Noah Frick a 80. percben egyenlített Liechtenstein számára.

A következő két és fél évben Liechtenstein 24 hivatalos mérkőzést játszott – és 24-szer kikapott. Ez volt a leghosszabb vereségsorozat a nemzetközi labdarúgásban. 2024. március 26-ig.

Liechtenstein megszabadult ettől a kétes rekordtól, amikor Lettországban játszottak. A rigai barátságos mérkőzésen 90 perc után 1:1 volt az állás, sőt, a lettek még ki is segítettek. Liechtenstein első gólja a lett Marcis Oss öngóljából született, a védő szinte az oldalvonalról érkező keresztlabdája mindössze 14 másodperc játék után a saját térfelén kötött ki (1.).

A lettek a 11. percben Raimonds Krollis révén egyenlítettek, de a végső sípszóig nem történt több. A német edző, Konrad Fünfstück által irányított Liechtenstein így pontosan 930 nap után először ünnepelhetett döntetlent

Szeptember elején San Marino ellen

Lchtenstein számára az EURO 2024 előtti nemzetközi ablakban június 4-én egy Albánia elleni barátságos mérkőzés, június 8-án pedig egy romániai látogatás vár a FIFA világranglistáján 203. helyen álló csapatra. Mindkét mérkőzésen ismét a vereség veszélye fenyeget. Az új nemzetközi szezon kezdetén azonban Liechtenstein ismét reménykedhet a pontszerzésben. A 2024/25-ös Nemzetek Ligája 1. játéknapján, szeptember 5-én Liechtenstein San Marinót fogadja. A tengerparttal nem rendelkező ország a 210. helyen áll a világranglistán, hét hellyel hátrébb, mint Liechtenstein.