kedd, április 30, 2024
HomeSerie ATheo álomdöntője: a Milan a 9. helyre lőtte a Romát

Theo álomdöntője: a Milan a 9. helyre lőtte a Romát

A Milan az AS Roma elleni 3:1-es hazai győzelemmel megszilárdította harmadik helyét a Serie A-ban. A José Mourinhót és Paulo Dybalát nélkülöző rómaiak büntetőből egyenlítettek, de Theo nem sokkal a vége előtt minden kétséget eloszlatott

A hét folyamán a Milan (1:2 az Atalanta Bergamo ellen) és a Roma (0:1 a Lazio Roma otthonában) is kiesett a Coppa Italiából. Négy nappal később a fővárosiaknak nem csak a felfüggesztett edzőjük, José Mourinho hiányával kellett megküzdeniük, de Dybala is combproblémával kellett kihagynia, akit El Shaarawy váltott a kezdő XI öt változtatásának egyikeként. Ráadásul a Mourinhót helyettesítő Salvatore Foti segédedző Rui Patricio, Huijsen, Karsdorp és Zalewski helyett Svilar, Llorente, Spinazzola és Celik mellett döntött.

A Roma aktívan kezdett, és kezdetben visszaszorította a Milant a saját térfelére. A Rossonerinek azonban így is sikerült korán gólt szereznie, Stefano Pioli három cserét is végrehajtott a kupából – Musah, Alex Jimenez és az ex-frankfurti Jovic került be Kjaer, Giroud és Adli helyére. Utóbbi volt az, aki tizenegy perc után egy horoggal megverte Kristensent, és 15 méterről a jobb alsóba vágta a labdát.

A vendégeknek eleinte kicsit meg kellett rázniuk magukat, de nagyjából fél óra elteltével ismét felpörgött a játék. Pulisic tíz perc alatt háromszor nem talált be a házigazdák kapujába ígéretes helyzetből (28., 32., 37.), Theo pedig az alumíniumot találta el egy keresztlabdával, míg a másik oldalon Celik (30.), Paredes (38.) és Spinazzola (40.) is közel járt – a szünetben azonban maradt az 1-0.

Giroud növeli az előnyt a szünet után

A második félidő elején Gabbia először kihagyta a lehetőséget, hogy közelről 2-0-ra alakítsa az állást (55′), de Giroud rögtön utána jobban tette, Kjaer fejeséből bólintott a kapuba (56′). A 2:0 igazi ütőgól volt a Roma számára, amely az ezt követő percekben csúnyán megküzdött. A Milan azonban ezt nem tudta kihasználni – és nem sokkal később meghívta a vendégeket.

A büntetőterületen kívül Calabria hozta le a félidőben Mancinit váltó, feltűnő Pellegrinit. Paredes értékesítette az így megítélt büntetőt, amivel ismét vezetéshez juttatta színeit (69′). Pellegrini vezetésével a Giallorossi hirtelen nyomott az egyenlítésért, de nem volt eléggé kényszerítő. A kapitány a legjobb próbálkozásával is kudarcot vallott Maignan-nal szemben (78′).

Theo hozza a különbséget

A másik oldalon Theo volt az, aki miután honfitársától, Giroud-tól kapott egy hátszelet, 15 méterről nagyszerűen a léc alá lőtte a labdát, visszaállítva az előnyt (84′). A rómaiak Pellegrini révén újra próbálkoztak (86′), de nem tudtak visszajönni a meccsbe. Nem sokkal a vége előtt Musah egy szép szóló után akár 4:1-re is növelhette volna az előnyt, de nem találta el a kapufát (90.)

Az eredménynek köszönhetően a Milan megszilárdította harmadik helyét a Serie A-ban, míg a Roma folytatja lejtmenetét. Az utolsó hat bajnoki meccsükből mindössze egy győzelemmel a rómaiak a 9. helyre csúsztak vissza. A következő esély a három pont megszerzésére szombaton (18 óra) a Hellas Verona ellen nyílik – ismét Mourinhóval, de az eltiltott Mancini és Cristante nélkül. A Milan ezt követően az Udinese Calcio (20.45) vendégeként folytatja a küzdelmeket.