vasárnap, május 5, 2024
HomeFootballVerés a Barcának: a hárompontos Vinicius Junior vezette Real nyerte a Szuperkupát

A Real Madrid sikeresen állt bosszút az FC Barcelonán a tavalyi döntőben elszenvedett vereségért, és összesen 13. alkalommal nyerte meg a Supercopát. A fehérek kiemelkedő embere a hárompontos Vinicius Junior volt

A Real Madrid revansot akart venni a tavalyi Supercopa-döntőben elszenvedett 3-1-es vereségért. Ennek érdekében Carlo Ancelotti, a Real edzője két változtatást eszközölt az Atletico Madrid elleni 5-3-as n.v. győzelem után az elődöntőben. Lunin kezdett a kapuban Kepa helyett, Kroos pedig Modricot váltotta a kezdőben.

A Barcelona edzője Xavi szinte ugyanazt a kezdő XI-et tartotta meg a CA Osasuna elleni 2-0-s győzelemhez képest. Egyedül a sérült Raphinát kellett lecserélni. A brazil helyett Pedri kezdett.

Kétszer is túljátszotta a Barca védelmét

A mérkőzés mindkét oldalon lehetőségekkel kezdődött. Először Rodrygo nem találta el rendesen a labdát (3.), két perccel később pedig Ferran Torresnek volt két lehetősége is a gólszerzésre. A Barça viszonylag magasan helyezkedett a befejező sorral, ami kétszer is a katalánok vesztének bizonyult: előbb Koundé hibázott, így Vinicius Junior el tudott futni és betalált (8′), alig két perccel később pedig Rodrygo volt az, aki egy hosszú labdát követően megindult, és csak keresztbe kellett tennie Vinicius Juniornak, hogy duplázzon.

A Real ezután visszahúzódott, a labdát a katalánoknál hagyta, és a két gyors brazilra támaszkodott elöl a labdabirtoklás váltogatásában. A Barça azonban a hajrában is kialakított lehetőségeket, Ferran Torres előbb a keresztlécet találta el (12′), majd kétszer is majdnem azonos helyzetből a jobb oldalon (21′, 27′). A 33. percben a Blaugrana Lewandowski erőteljes röplabdája révén megérdemelten egyenlített.

Az egygólos hátrány azonban nem tartott sokáig. A Real ismét támadóbb játékot kezdett mutatni, és büntetőt is ítéltek, miután Araujo-t Vinicius Junior szabálytalanul buktatta. A támadó felállt és megszerezte harmadik gólját a mérkőzésen (39′). Ezt követően hasonló volt a kép, mint az előzőnél, a Real kicsit visszahúzódott. Pedri majdnem a félidő hajrájában újabb lehetőséghez jutott, hogy csökkentse a hátrányt, de szűken mellé lőtt (45.+5).

Rodrygo az előzetes döntéssel – Araujo-t kiküldik

A szünet után az első félidő nagy részéhez képest változatlan volt a kép, de a Barça alig tudott veszélyt kifejteni a kapu előtt. Mivel azonban a védelem eleinte jobban működött, így alig akadtak említésre méltó lehetőségek. A Real az első lehetőségével majdnem 4:1-re növelte az előnyt, miután Koundé tisztázott Vinicius Junior keresztlabdáját pont Rodrygo lábai előtt – 4:1 (64′). A Barcelona megtört, legkésőbb akkor, amikor a csapatkapitány Araujo-t sárga lappal kiállították, miután Vinicius Juniorral szemben szabálytalankodott (71′).

A Barça létszámfölényben nem tudott semmit sem alkotni előrefelé, sőt, a fehéreknek még több lehetőségük is volt az ötödik gól megszerzésére (73′, 79′). Egyedül Joao Felix mutatta meg ismét technikai bravúrjait a befejezéssel (80′). A Real az utolsó percekben is mozgásban tartotta a labdát, és könnyedén őrizte előnyét. A Real sikeresen visszavágott a tavalyi döntőben elszenvedett vereségért, és a 13. Supercopa-címet ünnepelhette.

Egyik csapatnak sem lesz sok ideje mély levegőt venni. A Copa del Rey 16. fordulóját már ezen a héten rendezik. A Barcelona csütörtökön (19.30) a harmadosztályú Unionistas Salamancához látogat, míg a Real Madrid két órával később az Atletico Madridot fogadja a Derbi madrileno megismétlésével.