csütörtök, május 2, 2024
HomePremier LeagueDebütálás: Werner asszisztja pontot hozott a Tottenhamnek az Old Traffordon

Debütálás: Werner asszisztja pontot hozott a Tottenhamnek az Old Traffordon

A Tottenham nem tudta győzelemmel megkoronázni domináns teljesítményét a Manchester United otthonában, de legalább két hátrányt is eltüntettek. Timo Werner asszisztenssel debütált

A Tottenham tapogatózott a Bajnokok Ligája-helyekkel, a United nem – és ez meg is látszott. A vendégek voltak aktívabbak már az elejétől kezdve, de a rekordbajnok ennek ellenére korán ünnepelhetett: Höjlund zseniálisan fejezett be egy ellentámadást a közeli sarokba (3′).

A kezdő tizenegyben debütáló, kölcsönbe szerződtetett Werner sokat próbálkozott, de nem mindig volt boldog a londoniak balszélén. Az első lehetőséget a 11. percben egy fejessel szerezte meg színei számára. Több labdabirtoklás, több lövés az idő előrehaladtával: A Tottenham volt a jobb csapat. Richarlison szögletből szerzett egyenlítő gólja megérdemelt volt (19. perc)

Rashford első hazai gólja május óta

A Manchester időnként kissé óvatos volt, és megelégedett a kontratámadó futballal – ez azonban a szünet előtti percekben megváltozott. A United többet fektetett be, agresszív és dinamikus volt – és ismét jéghideg. Egy Höjlunddal való egy-kettőzés után Rashford a hosszú sarokba lőtt, május óta az első gólját az Old Traffordon (40′).

A hazaiak újbóli előnye csak részben felelt meg a meccs menetének, de a különbséget az jelentette, hogy képesek voltak kihasználni a lehetőségeiket. A másik oldalon Werner nem sokkal a szünet előtt a hosszú sarok mellé lőtt (45′), Romero pedig néhány méterről a keresztlécre fejelt (45.+2).

Milyen pazarlóak voltak a vendégek a szünet előtt, ugyanolyan kíméletlenek voltak közvetlenül utána is. Werner még azelőtt előkészítette Bentancur második egyenlítő találatát a végjátékban, hogy egy percet is eltelt volna a mérkőzésből (46′).

McTominay kihagyja a győztes gólt

A Tottenham még az első félidőnél is dominánsabb volt, a United nehezen birkózott meg a hagyományos csatár nélkül játszó ellenféllel. Ez újra és újra érezhető volt. Még mindig 2:2 volt az állás, amikor tíz Hag McTominay behozásával megtette a hatását – a skót egy távoli lövéssel újra előnybe hozta a Unitedet (62′).

A második játékrész első manchesteri lehetőségével hirtelen kinyílt a játék, amely kicsit vadabb és kontrollálatlanabb lett. Ez a hazaiaknak kedvezett, de még így is alig-alig tudták Höjlundot a véghajrában tartani. Az utolsó percekig bármi lehetségesnek tűnt, amikor a védő Dragusin is bemutatkozott a Spursben – végül majdnem hazai győzelem lett a vége: McTominay öt méterről fejelt fölé a hosszabbítás ötödik percében

A Tottenham a fölényes döntetlent követően továbbra is ötödik, míg a United maradhat csak a nemzetközi porondon