csütörtök, május 2, 2024
HomeBundesligaTel az új kedvence, Musiala felemelkedőben

Tel az új kedvence, Musiala felemelkedőben

4:3-as győzelem a Bajnokok Ligájában a vélhetően legerősebb csoportellenfél ellen, az első három pont a páholyban. Az FC Bayern értékes – pozitív és negatív – tanulságokkal gazdagodott a Manchester United elleni győzelem során

Először a pozitívumok: Mathys Tel egyre inkább a Bayern-szurkolók új kedvencévé válik, mert egyre értékesebb jokerként. Az angolok ellen Thomas Tuchel csak a 87. percben állította be a 18 éves játékost, és a hosszabbításban a francia egy legalább annyira látványos, mint amennyire technikailag magas színvonalú góllal beállította a 4:2-t. Feltehetően a hab a tortán, de annál fontosabb az ezt követő 4:3 tükrében. Tel a rövid ideje alatt, amióta játszik, már három gólt és egy asszisztot gyűjtött ebben a szezonban. Mikor kezdhet újra az elejétől kezdve? Szombaton a VfL Bochum ellen? Legkésőbb a DFB-kupában kedden a Preußen Münsterben.

Amikor Tel megérkezett, Jamal Musiala már nem volt szolgálatban. Sérülés miatti szünet után 75 percet játszott a Man United ellen, ami hónapok óta a legjobb teljesítménye volt. A 20 éves játékos egyértelmű formaemelkedést mutatott a 2:0-hoz adott assziszttal és néhány látványos cselezéssel. Leroy Sanénak erre nincs szüksége, csak a formáját kell fenntartania, és az 1:0-ért szerzett góllal folytatta erős szezonkezdetét. Még ha nem is sikerült neki minden, ő volt a pálya legjobb játékosa.

A harmadik szemet gyönyörködtető támadó a mezőnyben Harry Kane volt, aki egy büntetőt értékesített precízen, egyébként pedig kevésbé a gólszerzésével, mint inkább a nagyon intelligens és szinte hibátlan játékstílusával tűnt ki. Kane nem állandóan akcióban van, de mindennek, amit csinál, van értelme a pályán. Min-jae Kim és Dayot Upamecano is ide került volna, ha nem lett volna a vad záró szakasz. Itt a két későn kapott góllal különösen Kim hígította fel azt az erős benyomást, amit korábban tett.

Védekezésében van még javítanivaló

Az automatikusan elvezet a negatívumokra való kitekintéshez. A 4:3 helyett 4:1 vagy 5:1 lett volna a buli vége, a kezdetben hatékony Bayern a 3:1 után túl sok lehetőséget hagyott ki, és ezzel életben tartotta a Unitedet. A csapat ismét túlságosan könnyen kapott gólokat, a három tulajdonképpen túl sok ezen a szinten. A müncheniek pedig az első 20 percben egyáltalán nem találtak bele a játékba, szerencsések voltak, hogy nem kellett hátrányt kergetniük. Egy jobb ellenfél, mint a United, ezt kihasználta volna.

Konklúzió: A rajt az élvonalban jól sikerült, de Thomas Tuchel edzőnek és csapatának van még elég tennivalója.