събота, април 27, 2024
HomeBundesligaTel новият любимец, Musiala във възход

Tel новият любимец, Musiala във възход

4:3 победа срещу предполагаемо най-силния съперник в групата в Шампионската лига, първи три точки в карето. ФК Байерн получи ценни изводи – както положителни, така и отрицателни – при победата си срещу Манчестър Юнайтед

Първо положителните неща: Матис Тел все повече се превръща в новия любимец на феновете на Байерн, защото става все по-ценен като уайлд кард. Срещу англичаните Томас Тухел включи 18-годишния младеж едва в 87-ата минута, а в добавеното време французинът вкара по начин, който си заслужаваше да се види, колкото и да беше технически качествен, за да направи резултата 4:2. Предполага се, че това е черешката на тортата, но е още по-важно с оглед на последвалото 4:3. За краткото време, в което играе, Тел вече е събрал три гола и една асистенция през този сезон. Кога ще може да започне от самото начало? В събота срещу VfL Bochum? Най-късно в турнира за Купата на DFB във вторник в Преусен Мюнстер.

Когато Тел пристигна, Джамал Мусиала вече не беше на работа. След прекъсване поради контузия той изигра 75 минути срещу Ман Юнайтед – най-доброто му представяне от месеци насам. Двадесетгодишният футболист демонстрира явен възход на формата си с асистенцията за 2:0 и някои зрелищни дрибъли. Лерой Сане няма нужда от това, той просто трябва да поддържа формата си и продължи силния си старт на сезона с гола за 1:0. Дори и да не успя да се справи с всичко, той беше най-добрият играч на терена.

Третият привличащ вниманието атакуващ играч в групата беше Хари Кейн, който реализира прецизно дузпа, а иначе се отличаваше не толкова с отбелязването на голове, колкото с много интелигентния си и почти безупречен стил на игра. Кейн не е постоянно в действие, но всичко, което прави, има смисъл на терена. Мин-Дже Ким и Дайот Упамекано също щяха да бъдат включени в списъка тук, ако не беше дивата финална фаза. Тук, с двата допуснати късни гола, Ким особено разми силното впечатление, което беше направил по-рано.

Потенциал за подобряване на защитата

Което автоматично води до разглеждане на отрицателните аспекти. Вместо 4:3, партията трябваше да завърши 4:1 или 5:1, първоначално ефикасният Байерн пропусна твърде много шансове след 3:1 и по този начин запази живота на Юнайтед. Отборът отново допускаше голове твърде лесно, три са всъщност твърде много на това ниво. И през първите 20 минути мюнхенци изобщо не намериха път към играта, имаха късмет, че не се наложи да гонят изоставане. Един по-добър съперник от Юнайтед щеше да се възползва от това.

Заключение: Стартът във висшата лига беше успешен, но треньорът Томас Тухел и неговият отбор все още имат достатъчно работа за вършене.