hétfő, május 6, 2024
HomePremier LeagueSon a meccs embere: a Tottenham legyőzte a Newcastle-t

Son a meccs embere: a Tottenham legyőzte a Newcastle-t

A Bajnokok Ligája-helyekért folytatott versenyfutásban a Tottenham Hotspur fontos három pontot szerzett a Newcastle United elleni közvetlen párharcban. Son volt a meccs embere a megérdemelt 4-1-es győzelemben

K

Az elmúlt hetekben mind a Tottenham, mind a Newcastle elvesztett néhány pontot az első helyekért folytatott harcban. Vasárnap kora este a 16. játéknapon fej-fej mellett haladtak, az első félidőben egyértelműen a Spurs dominált.

Bár a 10. percben a Szarkáknak volt az első nagy lehetőségük a mérkőzésen, amikor Davies az utolsó pillanatban mentett Isak elől, a Spurs ezt követően átvette a játék irányítását. A Tottenham többször is gyönyörű támadófocival kombinált az utolsó harmadban

Son kétszer is beállította

A hazaiak kiemelkedő embere: Son, aki előbb Udogie nyitó gólját készítette elő (26′), majd a 38. percben Richarlisont hozta helyzetbe, aki közelről a hálóba talált, ezzel kialakítva a 2-0-s végeredményt. Son előtte mindkét alkalommal Trippiert verte meg.

A Newcastle ebben a szakaszban egyáltalán nem tudta tartani a lépést, és védekezésben hatalmas rések mutatkoztak: Sarr (31.), Johnson (42.) és Richarlison (44.) növelhette volna az eredményt még a szünet előtt, de jó lehetőségeket hagytak ki.

A Szarkák feljavulnak, de Richarlison gólt lő

Ez a második félidőben változott – bár az öltözőből igazából a Szarkák jöttek ki jobb formában. A Spurs azonban továbbra is végig veszélyes maradt, és egy óra elteltével 3:0-ra alakította az állást, amikor Pedro Porro Dubravka (60′) előtt Richarlison előkészítette a helyzetet, hogy a duplázó Richarlison betaláljon (60′).

A harmadik gól után eldőlt a mérkőzés. A vendégek továbbra is igyekeztek, de a kényszerítő akciók hiányoztak. Közben a Tottenhamnek még arra is voltak lehetőségei, hogy növelje előnyét. De Johnson a kapufát találta el (63′), Son éles szögből kevéssel célt tévesztett (65′), Pedro Porro pedig Dubravkát nem tudta legyőzni (77′).

Son kerekíti a csúcsformáját

A 4:0 még váratott magára: A záró szakaszban Dubravka Son-t szabálytalanul buktatták a büntetőterületen belül. Büntetőt ítéltek, amit a szabálytalankodó játékos magabiztosan értékesített, ezzel kerekítve világklasszis teljesítményét (85′). Joelinton vigaszgólja nem sokkal a vége előtt beállította az 1:4-es végeredményt (90.+1).

Győzelmével a Spurs fontos pontokat gyűjtött a nemzetközi helyekért folytatott harcban, és négy pontra távolodott a Newcastle-től.