vasárnap, április 28, 2024
HomeSerie ALukaku korán gólt lő, későn repül: a Roma két hárítás után 1-1-re...

Lukaku korán gólt lő, későn repül: a Roma két hárítás után 1-1-re védett

Az AS Roma és az AC Fiorentina vasárnap késő este egymásnak feszült – és végül 1-1-es döntetlenre végzett, de közben sokkal több minden történt: korai vezetés, két kiállítás a hazai Giallorossi ellen, egy vigyorgó José Mourinho és Rui Patricio kapus

A szezon kezdete óta a Roma edzőjének, José Mourinhónak folyamatosan a hiányzókkal kellett megküzdenie – de ezen a 15. Serie A-s játéknapon a lehetséges törzstagoktól és Smalling, Abraham és Kumbulla hosszú távú sérüléseitől eltekintve teljes volt a csapata. A legutóbbi, Sassuolo Calcio elleni 2:1-es győzelem után, amelyet ismét késői gólokkal értek el, ez természetesen elég kell, hogy legyen az újabb győzelemhez.

És láss csodát: a Giallorossi a jelenleg egészséges Dybala és Lukaku topduó vezetésével erős teljesítményt nyújtott a Vincenzo Italiano által edzett firenzei vendégek ellen – akiket nemrég a 16 közé jutásért 4:1-re legyőztek egy remek erődemonstrációt követően. E. a Coppa Italia legjobb 16 között a Parma ellen – erősen kezdett. Egy gyönyörű kombináció is benne volt a pakliban: Dybala és Cristiante zicceres egy-kettőzése után előbbi a külső lábával egyenesen középre passzolt, ahol Lukaku érvényesült, és közelről csak be kellett fejelnie – 1:0 az 5. percben.

Dybala hibázik, Dybalának le kell mennie

A Roma figurája, a zseniális asszisztszolgáltató továbbra is sokat mutatott: Dybala pörgött, mindig megjátszható, cseles volt, és a 14. percben már a lábán volt a 2:0 is. Az argentin világbajnok azonban Zalewski jól átgondolt passza után központi helyzetből túl pontatlanul lőtt – szűken a jobb alsó mellé.

Ezt követte a toszkán vendégek első lehetősége (14. perc, a csatár Nzola Bonaventura ziccere után nem jutott el Rui Patricio kapus mellett), majd ismét Dybala húzott középre. Ezúttal azonban szerencsétlen húzás volt: a technikus egy szerelésnél kifordult a bokája (23′), hátul megsérült a bal combja, és nem sokkal később a joker Azmoun helyett el kellett hagynia a pályát (25′).

A szünetig nem sok minden történt a játékban. Az egyszerű ok: a rómaiak jelentősen visszahúzódtak, és tipikus Mourinho-védekezéssel menedzselték a szűk előnyüket. A Violák nem mutattak elég lelkierőt ahhoz, hogy átlendüljenek a holtponton. Csak Mancini súlyos előkészítési hibája után mozdultak meg gyorsan a dolgok, de Bonaventura befejezése túl pontatlan volt (45.+4).

Florence come on

Az 1:0-s állás a szünetben ekkor még rendben volt – és még inkább rendben volt, amikor a hazaiak rögtön a folytatás után megadták az alaphangot. Egy jó labdaszerzés után Zalewski nem tudta pontosan eljuttatni a labdát Pellegrinihez középen (46′), majd Mancini közeli próbálkozását az AC kapusa, Terracciano hárította (53′).

Ezt követte egy olyan időszak, amelyben a firenzeiek voltak dominánsabbak és erősebbek. A veterán Bonaventura lőtte a nyitó gólt, a 34 éves játékos a keresztlécet találta el a labdával (63′). A toszkánai vendégek ezután még inkább előnybe kerültek, amikor a már korábban figyelmeztetésben részesített Roma-védő Zalewski taktikusan lehozta Kayode-ot, akit le is küldtek (64′), és csak nem sokkal később a védő Martinez Quarta ellenállhatatlanul emelkedett, és az ezt követő fejesét tökéletesen a sarokba fejelte, így 1-1-re alakult az állás (66′).

Lukaku pirosát követően: a Roma bravúrra készül a kettős emberhátrány ellen

Kíváncsi: Az utolsó percekben a Fiorentina még kettős emberfölényben is nyomulhatott előre, mert Lukaku egy Kouaméval szembeni kemény szerelésért egyenes pirosat kapott (87′). A Roma edzője, Mourinho csak a fejét rázhatta és vigyoroghatott Antonio Rapuano játékvezető irányába – és szenvedélyes védekezésre biztathatta kevés számú szélsőjét. A római „gladiátorok” azonban lenyűgözően engedelmeskedtek ennek a parancsnak – és tényleg nem engedtek többet. Egyedül a gólszerző Martinez Quarta tudott még egyszer az „Örök Város” magaslataira törni, de Rui Patricio kapus nem engedte be a kapuba (82′).

Rui Patricio hosszas sérülés miatti leállása ellenére a játékvezető aztán hét perccel a lefújás előtt – újabb vitákat kiváltva – időben fújta a sípot. Az eredmény: a firenzei védő Milenkovic is pirosat látott

A Roma így végül 1:1-es döntetlent mentett a 90 perc alatt, megvédte negyedik helyét a Serie A tabelláján – és jövő csütörtökön (21 óra) a Sheriff Tiraspol ellen lép pályára az Európa Liga utolsó csoportmérkőzésén. Akkor a két ponttal többet gyűjtő Slavia Prágával vívott távoli párharcban dől el, hogy ki lesz a végén az első helyezett, aki egyenes ágon jut a 16 közé. A nemzetközi porondról még kissé lemaradó Firenze órákkal korábban (18.45 óra) a Ferencvárossal játszik a Konferencia Ligában.