събота, април 27, 2024
HomePremier LeagueСин - мъжът на мача: Тотнъм победи Нюкасъл

Син – мъжът на мача: Тотнъм победи Нюкасъл

В надпреварата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига, Тотнъм Хотспър си осигури важни три точки в директния двубой с Нюкасъл Юнайтед. Сон беше човекът на мача при заслужената победа с 4:1

И Тотнъм, и Нюкасъл бяха изпуснали няколко точки в битката за челните места през последните седмици. Рано в неделя вечер те се изправиха един срещу друг в мач от 16-ия кръг, като „шпорите“ доминираха категорично през първото полувреме.

Въпреки че „свраките“ имаха първия голям шанс в мача в 10-ата минута, когато Дейвис спаси от Исак в последния момент, след това „шпорите“ поеха контрола върху играта. Тотнъм неколкократно комбинира в последната третина с красив атакуващ футбол

Сон се разписа на два пъти

Изключителният човек за домакините: Сон, който първо подготви откриващия гол на Удоджи (26′), а след това в 38-ата минута подготви Ричарлисон, който от непосредствена близост реализира за 2:0. Преди това Сон беше преодолял Трипие и в двата случая.

Нюкасъл изобщо не успя да се справи в тази фаза и разкри огромни пропуски в защита: Сар (31), Джонсън (42) и Ричарлисон (44) можеха да увеличат резултата преди почивката, но пропуснаха добри възможности.

Магьосниците се подобриха, но Ричарлисон вкара гол

Това се промени през второто полувреме – макар че всъщност „свраките“ бяха излезли от съблекалнята в по-добра форма. Въпреки това „шпорите“ останаха реална заплаха през цялото време и направиха 3:0 след час игра, когато Педро Поро подготви почвата за Ричарлисон да вкара гол пред Дубравка (60′).

След третия гол мачът беше решен. Гостите продължиха да полагат усилия, но убедителните действия липсваха. В същото време Тотнъм дори имаше шансове да увеличи преднината си. Но Джонсън удари гредата (63′), Сон за малко не уцели целта от остър ъгъл (65′), а Педро Поро не успя да преодолее Дубравка (77′).

Сон се представи на висота

4:0 тепърва предстоеше: В заключителните етапи Дубравка Сон беше фаулиран в наказателното поле. Беше отсъдена дузпа, която фаулираният играч уверено реализира, за да закръгли представянето си на световно ниво (85′). Утешителният гол на Жоелинтон малко преди края оформи крайния резултат 1:4 (90.+1).

С победата „шпорите“ събраха важни точки в битката за международните места и отдалечиха Нюкасъл на четири точки.