szerda, május 1, 2024
HomeFootballSaul Nigueznek csak három percre van szüksége: Az Atletico sikeres BVB főpróbát...

Saul Nigueznek csak három percre van szüksége: Az Atletico sikeres BVB főpróbát ünnepelhetett

Az Atletico Madrid 2:1-re nyert későn a Villarreal otthonában a Dortmund elleni Premier League-összecsapás előtt. A joker Saul Nigueznek mindössze három perc kellett ahhoz, hogy a meccs győztesévé avassák

A szezon első hazai vereségével (0:3 a Barcelona ellen) az Atletico még a nemzetközi szünet előtt lecsúszott a Bajnokok Ligája-helyekről. Két héttel később azonban a Rojiblancóknak megadatott a lehetőség, hogy visszaszerezzék a negyedik helyet – köszönhetően a városi rivális Realnak, amely húsvét vasárnap legyőzte a Bilbaót (2-0).

Úgy tűnt, hogy a kiinduló helyzet motiválja a vendégeket. A hatodik percben Samuel Lino álompassza után Griezmann – a Barca-vereséghez képest négy új szerzemény egyike – álompassza után elhibázta a vezetést

A Villarreal Witsel kedvenc ellenfele

Witsel nem sokkal később még kíméletlenebbnek bizonyult. A belga a korábbi klubja, a Dortmund elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzésének főpróbáján – a Copa del Rey-döntő miatt ezen a hétvégén nem rendeznek bajnoki mérkőzést – Riquelme sarokrúgását bólintotta be (9′). Ez volt a második gólja a Colchoneros mezében. Mindkét gólt a Villarreal ellen szerezte

Miután aztán Llorente kihagyott egy nagyobb fórt (17′), Simeone csapata a védekezésre koncentrált. A fegyelmezett madridiak többnyire négyesével védekeztek a mély ötös védekezésük előtt. A terv bevált: A „sárga tengeralattjáró” közel járt, de nagy gólszerzési lehetőséget nem alakított ki az első félidőben.

Sörloth kihasználja Griezmann hibáját

Ez a folytatás után rögtön meg is változott: Pillanatokkal azután, hogy Griezmann elvesztette a labdát, Sörloth Savic lábán keresztül hálózott (50′). Ez volt a gyors jutalma a folytatás utáni feljavult teljesítménynek.

Az egyenlítés után is a Villarreal maradt az aktívabb csapat, és jóval kevesebb ellentámadást engedett meg, mint az első 45 percben. A lehetőségek azonban továbbra is kevésnek bizonyultak, vagyis sok minden utalt a döntetlenre

Parejo mellé lőtt, Saul Niguez nagyon megfontoltan

De egy gól hirtelen a levegőben lógott a záró szakaszban. Előbb Morata fejelt a keresztlécre (84′), majd Parejo lőtt ígéretes helyzetből fölé (86′). Ez megbosszulta magát: Parejo mellé lövése után pillanatokkal a három perccel korábban csereként beállt Saul Niguez belsővel a hálóba gurította a labdát (87′) – a 2:1 már a győztes gól volt, a Rojiblancos a hátralévő percekben már nem engedett többet. A győzelemmel a madridisták visszakúsztak a negyedik helyre, megelőzve a Bilbaót