péntek, május 3, 2024
HomeSerie ARómai csalódás: A keresztléc megakadályozza a rosszabbat Leccében

Római csalódás: A keresztléc megakadályozza a rosszabbat Leccében

Daniele de Rossi, a Roma 2024. január 16. óta edzője teljesen pályára vitte a fővárosi klubot – és ez a húsvéti hétvége után is így van. A római szakemberek azonban Lecce-ben csalódást éltek át

Daniele de Rossinak minden oka megvolt a dühöngésre ezen a Serie A húsvéti játéknapon. Csapata, amely az utóbbi időben jó szériát futott és rengeteg pontot gyűjtött a Bajnokok Ligájáért folytatott küzdelemben, nagyon gyenge első 45 percet produkált Leccében.

A kiesés fenyegette esélytelenek, akiknek csapatát a rómaiakhoz hasonlóan Giallorossi-nak lehet nevezni, szinte az egész első játékrészben hagyták, hogy a fővárosi kedvencek felülkerekedjenek rajtuk. Az egyetlen jó dolog az volt, hogy az AS védelme nagyrészt stabilan állt, és számíthatott Svilar kapusra, aki hetek óta váltja a korábbi első számú játékost, Rui Patriciót.

A 24 éves belga-szerb kapus a korábbi Bundesliga-játékos Pongracic (8. perc), Dorgu (33.) és Piccoli (40.) ellen is hárított. Gallo (28.) és Piccoli (42.) is kevéssel célt tévesztett.

Későn ébredt a Roma

Egyedül egy Paredes-szöglet, amit Falcone hatástalanított a gólvonal előtt (6.), és a télen az Empolitól csak télen hozott Baldanzi (11.) tudott kisebb veszélyt teremteni a Lecce kapuja előtt. A szünetig azonban a Roma szempontjából ásító űr tátongott, Lukakunak pedig nyoma sem volt. Ekkor azonban csilingelnie kellett volna, de az AS középpályása, Zalewski közelről nem tudta a hálóba juttatni a labdát, Angelino pedig egy rövid beadásról (45.+1) hajszál híján mellé lőtt (45.+1).

NyílvXWk

Az alumínium ment

Hogy de Rossi most már az öltözőben is hangos volt? Nem tudni. Mindenesetre az „Örök Város” emberei jobban néztek ki, többet engedték járni a labdát, és védekezésben hosszú időszakokon keresztül alig okoztak gondot. Pedig a ragyogó támadó ötletek hiányoztak, egyedül Baldanzi tudott felszabadítani – de az ő kísérlete túlságosan elhamarkodott és pontatlan volt (60′). Lukaku szintén nem tudta elég pontosan irányítani a fejesét az amerikai kapu felé a 68. percben, míg a csereként beállt középpályás, Aouar a Roma talán legjobb húsvéti lehetőségét hagyta ki Falcone kapus előtt (71′). Joker El Shaarawy egyenesen Falcon karjaiba célzott (78′).

A nap végén, a Serie A 30. játéknapjának végén ki kellett mondani: A rómaiak nem érdemeltek volna többet egy 0-0-s döntetlennél Apuliában – főleg úgy, hogy a Lecce játékosainak, akiket március óta csak Luca Gotti edz, tulajdonképpen maguknak kellett volna nyerniük. De Dorgu egy nagyszerű támadás után gyakorlatilag egyedül az üres kapu előtt jobbal mellé lőtt (68′), Banda kétségbeesett az AS kapusának, Svilarnak az ujjai között (85′), Sansone túl hektikusan hibázott (86′) – Oudin pedig a keresztléc felső szélét találta el késői távoli lövésével (90.+4). Még a joker Dybala (aki ismét nem volt bevethető, és csak néhány percig állt rendelkezésre) sem tudta megakadályozni a Roma gólszerzését – az argentin csak egyszer jutott a kapu elé, de lövését blokkolták.

Az újabb erős 2024 ellenére a fővárosi giallorossi így szem elől tévesztette a negyedik helyet és az FC Bolognát (3-0 az US Salernitana ellen), immár öt pont a hátránya, míg az apuliai giallorossi felzárkózott az alagsorban