четвъртък, май 2, 2024
HomeFootballСаул Нигес се нуждае само от три минути: Атлетико празнува успешна генерална...

Саул Нигес се нуждае само от три минути: Атлетико празнува успешна генерална репетиция на BVB

Атлетико Мадрид спечели с 2:1 на терена на Виляреал късно преди сблъсъка си с Дортмунд във Висшата лига. Жокерът Саул Нигес се нуждаеше само от три минути, за да бъде коронясан за победител в мача

Първото домакинско поражение за сезона (0:3 срещу Барселона) накара Атлетико да се измъкне от местата, даващи право на участие в Шампионската лига, преди международната пауза. Две седмици по-късно обаче „рохибланкос“ получиха шанс да си върнат четвъртото място – благодарение на градския съперник Реал, който победи Билбао (2:0) на Великденската неделя.

Изходната позиция сякаш мотивира гостите. В шестата минута Самуел Лино пропусна да поведе след мечтан пас от Гризман, едно от четирите нови попълнения в сравнение с поражението от Барса

Виляреал са любимите съперници на Витсел

Витсел се оказа още по-безмилостен малко по-късно. В генералната репетиция за първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига срещу бившия му клуб Дортмунд – този уикенд няма мач от първенството заради финала на Копа дел Рей – белгиецът кимна в ъгъла на Рикелме (9′). Това беше вторият му гол с фланелката на „колчонерос“. Той вкара и двата гола срещу Виляреал

След като Ллоренте пропусна по-висока преднина (17′), отборът на Симеоне се съсредоточи върху работата в защита. Дисциплинираните мадридчани се защитаваха предимно със задна четворка пред дълбоката си защита от петима души. Планът проработи: „Жълтата подводница“ се приближи, но не създаде голям шанс за гол през първото полувреме.

Sörloth се възползва от грешката на Гризман

Това щеше да се промени веднага след подновяването на играта: Минути след като Гризман загуби топката, Сьорлот се разписа през краката на Савич (50′). Това беше бързата награда за подобреното представяне след подновяването на играта.

Виляреал остана по-активният отбор след изравнителния гол и допусна много по-малко контраатаки, отколкото през първите 45 минути. Въпреки това възможностите продължиха да липсват, което означава, че имаше много признаци за равенство

Парехо пропуска, Саул Нигес е много преднамерен

Но в заключителните етапи голът изведнъж увисна във въздуха. Първо Мората насочи в напречната греда (84′), а след това Парехо стреля над вратата от обещаваща позиция (86′). Това се оказа реванш: само миг след пропуска на Парехо влезлият като резерва три минути по-рано Саул Нигес завъртя топката в мрежата с вътрешната си ръка (87′) – 2:1 беше победният гол, тъй като в оставащите минути „рохибланкос“ не допуснаха нищо повече. Благодарение на победата мадридистите се изкачиха отново на четвърто място, изпреварвайки Билбао